Poniedziałek, 30-01-2023
agrolajt.pl - logo menu

Masowe opróżnianie magazynów… tuż przed blokadą AGROunii

Dodano: 10-10-2021 09:56:06

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl - Masowe opróżnianie magazynów… tuż przed blokadą AGROunii

 


W związku z tragiczną sytuacją nawozów na poniedziałek AGROunia zaplanowała blokadę przed zakładami Anwil we Włocławku. Do blokady zaczęły przygotowywać się też zakłady - masowo opróżniając magazyny. 

- Od wczoraj z tego zakładu, który rzekomo nie ma nawozów i nie może sprzedać polskim rolnikom i ciągle winduje cenę, bo nie ma zapasów, wyjechało już około 100 tirów, a na każdym ponad 20 ton nawozów. Dzisiaj wyjechały kolejne i już kilkadziesiąt tirów nawozów jest zaplanowane do wywozu dzisiaj po południu - informował wczoraj lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. 

Jak powiadomił Kołodziejczak, nawozy przewożone są do magazynów zewnętrznych, należących do zakładu. Podobna sytuacja miała także miejsce za Zamościem, skąd za wschodnią granicę wyjechały na wozy. 
 

“Masowe wywożenie nawozu jak tylko się dowiedzieli o strajku”
 

AGROunia w mediach społecznościowych udostępniła wiadomości, które potwierdzają, że z magazynów Anwil wyjeżdżają kolejne partie nawozów. 

- Szanowni państwo w zakładach Anwil doszło do masowego wywożenia nawozu, jak tylko się dowiedzieli o państwa strajku koledzy, którzy pracują na załadunku, mówią, że dawno nie było tylu tirów w ciągu jednego dnia - napisała jedna z osób. 

- Z Anwilu na potęgę wywożą nawozy do magazynów zewnętrznych. Akcja od wczoraj do jutra. Wyjechało już ponad 100 aut - dodała druga. 


Blokada AGROunii
 

W piątek podczas konferencji prasowej pod Ministerstwem Aktywów Państwowych Michał Kołodziejczak, lider AGROunii zapowiedział blokadę zakładów Anwil we Włocławku. Rolnicy rozpoczną protest o godzinie 9:00. Więcej na temat dramatycznej sytuacji na rynku nawozów pisaliśmy >tutaj<.  

Źródło: AGROunia/FB
 


 
 

Dodaj komentarz

Komentarze

gość 10-10-2021 12:34:32

skoro dziennie wyjeżdża 100 aut po 25 ton to daje 2500 ton na dobe wywożenia, firma produkuje rocznie wg. tego co podane w internecie 966 tysięcy ton nawozów czyli 2650 ton na dobe, to jakie to masowe wywożenie jak nawet całą dobowa produkcja nie opuszcza zakładu?

Lajt 10-10-2021 12:22:25

Rolnicy na kogo glosowali na patriotyczny i pro polski Pis ? To teraz niech cierpia jak inni. A jak zwykle z protestami jak kulom w plot bo zamiast pod domami politykow i prezesow protest pod zakaldem xD

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję