Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Wylatuje czy zostaje? Kiedy zapadnie decyzja o losie ministra rolnictwa?

Edytowano: 09-09-2021 15:55:52

fot. Twitter/Grzegorz Puda

agrolajt.pl - Wylatuje czy zostaje? Kiedy zapadnie decyzja o losie ministra rolnictwa?

 

Na przełomie września i października zapadać będą decyzje w sprawie rekonstrukcji rządu - zapowiedział dziś rzecznik rządu Piotr Müller. W międzyczasie, czyli już w połowie września odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy. 

Od kilku tygodni w mediach pojawiają się spekulacje na temat możliwej rekonstrukcji rządu. Zapytany dziś o to w programie Tłit WP rzecznik rządu Piotr Müller przyznał, że decyzje w sprawie rekonstrukcji zapadną na przełomie września i października. Na powtarzające się w mediach liście osób, które miałby “wylecieć” znajduje się nazwisko obecnego ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Puda wybrany w “trudnym okresie”
 

W programie Tłit WP rzecznik rządu stanął po stronie obecnego ministra rolnictwa i rozwoju wsi, przyznając, że objął stanowisko “w trudnym okresie”.

- W okresie, gdy w rolnictwie pojawiły się trudne wyzwania z ASF i jeszcze kilkoma obszarami, które były trudne, ale teraz wychodzimy z kilkoma propozycjami programowymi między innymi w zakresie powszechnych ubezpieczeń wspieranych przez państwo, tak aby rolnikom pomóc, wypłacaliśmy też pieniądze za suszę - zaznaczył Müller. 

Müller został też zapytany, czy nie martwi go, że dziś rolnicy, głównie zrzeszeni w AGROunii wychodzą, protestować na ulicę. 

- Oczywiście, że mnie martwi, ale równocześnie prowadzimy rozmowy z innymi związanymi rolniczymi, przyjmujemy ich postulaty, niebawem też niektóre rzeczy pokażemy w konkretnej formule, jako program rolny związany z Polskim Ładem - dodał Müller.

Wotum nieufności 
 

Głosowanie nad wnioskiem o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy odbędzie się na posiedzeniu Sejmu w dniach 15-17 września. Jeżeli wniosek zostanie przegłosowany większością ustawowej liczby posłów, obowiązkiem prezydenta będzie odwołanie ministra. 

- Mam nadzieję, że Grzegorz Puda otrzyma wotum zaufania, a właściwie nie będzie miał wotum nieufności - mówił dziś Müller. 


Źródła: Tłit WP, sejm.gov.pl

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję