Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

“Stop łobuzerce w handlu jabłkami”. Sadownicy zapowiadają pikietę

Dodano: 09-09-2021 11:54:25

fot. Związek Sadowników RP/Facebook

agrolajt.pl - “Stop łobuzerce w handlu jabłkami”. Sadownicy zapowiadają pikietę

Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej zapowiada pikietę pod siedzibą Biedronki w Warszawie. - Polscy sadownicy mówią: Stop łobuzerce w handlu jabłkami - informuje ZSRP. 

Pikieta została zaplanowana na 14.09.2021 roku o godzinie 10:00 pod siedzibą Biedronki na ulicy Dolnej 3 w Warszawie. “Polscy sadownicy mówią: Stop łobuzerce w handlu jabłkami. Przyjdź! Weź sprawy w swoje ręce” - można przeczytać w mediach społecznościowych Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. 
 

Karygodnie niskie ceny
 

- Zadzwoniło do mnie kilku sadowników z różnych części Polski z informacją, że dwie największe sieci handlowe, w tym jedna z polskim kapitałem próbują wymusić na nich dostawy jabłek po karygodnie niskich cenach - informował w ostatnich dniach Mirosław Maliszewski, Prezes Związku Sadowników RP.
 
Sadownicy mieli przedstawić harmonogram dostaw jabłek wysokiej jakości do końca bieżącego sezonu sprzedaży (sierpień przyszłego roku) w stałej cenie. 
 
- Nikogo nie trzeba przekonywać, że dla nas oznacza to dramat. Obie sieci nie negocjują cen, tylko ilości i jakość! Ze słów informatorów wynika, że albo się oni zgodzą na te warunki, albo wypadają z grona dostawców - dodał Maliszewski. 
 
Zgodnie z zapowiedziami prezesa, w sprawie miało zostać złożone zawiadomienie do UOKiK.
 

"Nie możemy pozwolić, aby powszechna dziś w Polsce łobuzerka handlowa miała nadal miejsce"
 

- Takiemu zachowaniu trzeba jednak powiedzieć STOP!!!! Nie możemy pozwolić, aby powszechna dziś w Polsce łobuzerka handlowa miała nadal miejsce i tak naprawdę 2-3 osoby z działów handlowych największych sieci decydowało o tragicznym losie tysięcy polskich gospodarstw sadowniczych.(...) Zwracam się z apelem do wszystkich dostawców jabłek do marketów- NIE ZGADZAJCIE SIĘ NA TE WARUNKI!!! ODMÓWCIE TAKIEJ ŁOBUZERCE HANDLOWEJ!!! - dodawał. 

 

Źródło: www.polskiesadownictwo.pl, Związek Sadowników RP/Facebook
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję