Piątek, 22-09-2023
agrolajt.pl - logo menu

Nadchodzi koniec Pudy? PSL złoży wniosek o wotum nieufności

Dodano: 13-08-2021 20:39:32

PSL/Twitter

agrolajt.pl - Nadchodzi koniec Pudy? PSL złoży wniosek o wotum nieufności

- Minister rolnictwa nic nie robi dla polskiego rolnictwa, nic nie robi dla wsi – mówił Stefan Krajewski, zapowiadając, że PSL złoży wniosek o wotum nieufności wobec Grzegorza Pudy. 

Krajewski podczas konferencji prasowej zaznaczył, że przez ostatnie 10 miesięcy Grzegorz Puda nie zrobił nic. – Minister rolnictwa nic nie robi dla polskiego rolnictwa, nic nie robi dla wsi. Nie rozmawia z rolnikami, Izbami Rolniczymi, rolniczą Solidarnością. Nie pojawia się na sejmowej Komisji Rolnictwa. Nie ma nawet szans na dialog z nim – dodał.

„NIE dla likwidacji polskiego rolnictwa”

Dlatego PSL w najbliższym czasie złoży wniosek o wotum nieufności wobec Pudy. Partia będzie dążyć do tego, by obecny minister rolnictwa został odwołany z funkcji, jak to określił Krajewski „w której się nie sprawdził, nie sprawdza i na pewno nie sprawdzi”.

- Minister rolnictwa DO DYMISJI! Za nieudolność w walce z ASF, za dramaty rolników, za upadające gospodarstwa, za zmniejszenie wydatków na rolnictwo, składamy wniosek o odwołanie Grzegorza Pudy. Mówimy NIE likwidacji polskiego rolnictwa – napisał na Twitterze Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czysto techniczne zagranie

- To wotum, które i tak zapewne nie przejdzie i jest czysto techniczne. Dzisiaj dużo większym wotum nieufności byłoby, gdyby partie opozycyjne realnie wspierały działania rolników. Prawda jest taka, że w PiS nie ma nikogo, kto mógłby być dobrym ministrem rolnictwa, a ich polityka partyjna kłóci się z dobrem polskiego rolnika – powiedział dla portalu Agrolajt Michał Kołodziejczak.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję