Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Kołodziejczak: “Odbudujemy potęgę polskiej prowincji”

Dodano: 09-09-2021 16:34:48

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl - Kołodziejczak: “Odbudujemy potęgę polskiej prowincji”

Tak naprawdę jest jeden postulat - odbudowujemy potęgę polskiej prowincji - mówił lider AGROunii, Michał Kołodziejczak pytany, co by zrobił, gdyby AGROunia otrzymała stanowisko ministra rolnictwa. 

Wczoraj na “Ringu Politycznym” myPolitics pojawili się Michał Kołodziejczak, lider AGROunii i Miłosz Motyka, rzecznik PSL. Goście Jana Romanowskiego m.in. odpowiadali na pytanie, co by zrobili, gdyby AGROunia/PSL otrzymało stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi w kolejnym rządzie. 
 

 “Odbudujemy potęgę polskiej prowincji”
 

W pierwszej kolejności AGROunia wprowadziłaby dywersyfikację do wielkich sklepów, supermarketów. 

- Na drugiej pozycji - mówimy “dość supermarketów” i robimy wszystko, żeby wprowadzić odpowiednie przepisy, które ograniczą budowanie supermarketów, nie tylko w dużych miastach, ale także i w wioskach - mówił Michał Kołodziejczak. 

AGROunia chciałaby też prowadzić ustawę, która zobowiązywałaby do kontrolowania wszystkich produktów, które przyjeżdżają do Polski. Do kolejnych działań lider AGROunii zaliczył: promocję polskich produktów w supermarketach, ograniczenie populacji dzików, wprowadzenie działań, mających na celu odbudowę stad zarodowych, likwidację marek własnych w supermarketach

- Mamy gro pomysłów, które moglibyśmy wprowadzić. Od razu zmieniamy ustawę o związkach zawodowych. Tego wszystkiego jest sporo, ale tak naprawdę jest jeden postulat - odbudowujemy potęgę polskiej prowincji - mówił lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. 
 

Co zrobiłoby PSL?


To samo pytanie zostało skierowane do Motyki - co, by w takiej sytuacji zrobiło PSL?

- Ostra, zdecydowana walka z tymi, którzy dziś narzucają dyktat cenowy rolnikom, czyli z wielkimi sieciami, ze sklepami wielkopowierzchniowymi, w których można, co z resztą AGROunia skutecznie pokazuje, kupić owoce i warzywa z zagranicy błędnie etykietowane. W tych sklepach nie ma dostępu do polskich warzyw - przekazał Motyka.

Całe nagranie “Ringu Politycznego” dostępne jest >tutaj<.

 

Źródło: YT/ myPolitics
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję