Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

Poseł lansuje się na rolnika, ale jak trzeba było to nie chciał pomóc.

Dodano: 29-07-2020 12:04:06

TT, FB: AGROunia

agrolajt.pl - Poseł lansuje się na rolnika, ale jak trzeba było to nie chciał pomóc.

Michał Kołodziejczak (AGROunia) zdradził, że w 2018 roku dzwonił do posła, który teraz lansuje się „na rolnika” i prosił o pomoc w rozwiązaniu problemów. Niestety, poseł Norbert Kaczmarczyk olał rolników, a teraz w internecie zgrywa bohatera. Nagrał film, w którym pokazuje jak wygląda jego rodzinne gospodarstwo.

Wstąpił do PIS, rolnikom jest dobrze

Norbert Kaczmarczyk, poseł Zjednoczonej Prawicy, wcześniej Kukiz 15. Z klubu poselskiego Kukiz’15 odszedł spektakularnie do PIS rok temu. I już dziś z sejmowej mównicy przekonuje, jak dobrze mają rolnicy. Może pracuje na jakąś ministerialną posadkę? Bo rolnicy przypominają, że w ciągu rządów PISu upadło kilkadzisiąt tysięcy gospodarstw rodzinnych produkujących trzodę chlewną. Posłowi przypomniał to Michał Kołodziejczak.

Akcja – posła-rolnika- celebryty

Poseł Norbert Kaczmarczyk nagrał film „kilka słów do ludzi, którzy jeszcze niedawno obrażali wieś i jej mieszkańców”. Chodzi po swoim nowoczesnym gospodarstwie w białej koszulce na ramiączkach i wystającym torsem i opowiada, jak wygląda praca jego i jego najbliższych.

„ Ja zajmuje się dzisiaj suszeniem, tata z wujkiem, koszą. A mama zajmuje się sprawami biurowymi, wypisała faktury itd.” - opowiada poseł.

„Odnosząc się do tych ludzi, którzy często mówią, że wieś wybrała pana prezydenta, że troszeczkę jesteśmy może mało inteligentni. No to ja zapraszam tych wszystkich mądrych cudaków do obsłużenia tych wszystkich maszyn i sterowników.”- ciągnie swój wywód dalej.

Dodatkowo swoje zaproszenie wystosował do byłego piłkarza Zbigniewa Bońka, który znany jest również z komentowania spraw politycznych na portalu społecznościowym.

Przed wyborami Zbigniew Boniek wywołał burze w internecie, napisał:

„Prezydent Polski dzisiaj może być wybrany głosami ludźmi środowiska wiejskiego, głosami emerytów i ludzi z podstawowym wykształceniem. To chyba trochę dziwne w tak pięknym i rozwijającym się kraju jak nasza Polska”

 

Kołodziejczak przypomina!

Poseł, który był wcześniej w Kukiz 15 nie chciał pomóc rolnikom. 2 lata temu odmówił przyjazdu na strajk rolników, kiedy rolnicy byli zmuszani wyrzucać swoje płody rolne. Na śmietniku lądowały: ziemniaki, kapusta. Rolnikom nie opłacało się sprzedawać, bo za transport zapłaciliby więcej, niż dostaliby za warzywa. Norbert Kaczmarczyk nie pomógł. Nie chciał sobie zaszkodzić, może po proteście nie przyjęliby go do PISu?

„Pan poseł oderwał się całkowicie od rzeczywistości. Wcześniej mówił o handlu z Rosją, o upadku rodzinnych gospodarstw, że wieś ubożeje. Teraz całkowicie puścił to w zapomnienie i chce chwalić się wsią.”

Ostatnio z sejmowej mównicy z rolników robił idiotów i mówił:

„ Przy poprzedniej koalicji ogniska ASF nie zostały zlikwidowane, rolnicy borykali się z tymi problemami. Ja więc pytam ministra środowiska, bo teraz tematu nie ma w przestrzeni publicznej. Chciałem zapytać, jakie środki Pan minister środowiska podjął że w tej chwili sytuacja się poprawiła?” i dodaje, że sytuacja z ASF „Idzie to w dobrym kierunku”

Michał Kołodziejczak punktuje posła, który lansuje się „na rolnika”. Co stało się za rządów PIS:

  • ziemniaki 15 groszy

  • kapusta biała poniżej opłacalności, ląduje na śmietniku,

  • kilkukrotny wzrost kosztów produkcji,

  • w niektórych powiatach zlikwidowano po kilkaset gospodarstw z trzodą chlewną.

 

ODPOWIEDŹ redakcji

Redakcja AGROLAJTA odpowiada panu posłowi. Jest mniej przypadków ASF w Polsce bo jest mniej gospodarstw rolnych. Jak Pana klub parlamentarny będzie czynił takie działania, jak do tej pory – zlikwidujecie wszystkie hodowle świń to nie będzie żadnego przypadku ASF, bo nie będzie świń.

Po DRUGIE- nie ma tematu w przestrzeni publicznej. Czym jest dla posła przestrzeń publiczna? Bo to temat nr 1 na wszystkich portalach rolniczych. Norbert Kaczmarczyk próbuje zaklinać rzeczywistość. To bardzo nie podoba się rolnikom.

O niskich cenach skupu: https://agrolajt.pl/informacje/niemiecka-wieprzowina-trafia-do-polski-dramat-producentow-swin-274

O dramacie polskich rolników w związku z ASF: https://agrolajt.pl/informacje/asf-w-odwrocie-a-jaka-jest-prawda-267

O bezczynności służb weterynaryjnych w związku z ASF: https://agrolajt.pl/informacje/glowny-lekarz-weterynarii-bogdan-konopka-zlozyl-rezygnacje-262

Inne portale rolnicze także podjemują temat:

https://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/czarna-seria-asf-ognisko-na-podkarpaciu,97780.html

https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/asf-znowu-uderza-niemal-2-tys-swin-do-wybicia/

Dodaj komentarz

Komentarze

Rolnik 30-07-2020 23:20:23

Cała prawda o lanserze pośle Kaczmarczyku

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję