Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

“Nie odróżniasz rolnika od traktora”. Puda wyjaśnia ustawkę z ciągnikami

Edytowano: 17-09-2021 17:49:11

fot. screen Kancelaria Premiera/YT

agrolajt.pl - “Nie odróżniasz rolnika od traktora”. Puda wyjaśnia ustawkę z ciągnikami

 

Podczas debaty nad wotum nieufności dla ministra rolnictwa głos zabrał sam Grzegorz Puda. Minister, którego ostatecznie nie odwołano, odniósł się do doniesień, dotyczących ustawki z ciągnikami - sprawy nagłośnionej przez działaczy AGROunii. 

- Posłowie z PSL bezrefleksyjnie powtarzają treści, jak to rzekomo w jednym z gospodarstw wizytowanym przez premiera, nie było sprzętu, należącego do gospodarza. Nikt z was nie sprawdził oczywiście faktów - mówił Puda. 
 

Jak to było z tymi traktorami według ministra? 
 

- W gospodarstwie prezentowane były 23 maszyny rolnika i dziewięć maszyn dilera. Pan premier na tym spotkaniu stał na tle nowoczesnego rolnika - przejęzyczył się Puda, wywołując śmiech posłów. 

Minister poprawił się i podkreślił, że premier stał jednak na tle ciągnika, którego właścicielem był rolnik. “Nie odróżniasz rolnika od traktora” - wykrzyczano na sali Sejmowej do Pudy. 

- Rolnik, u którego wizytowaliśmy, utrzymuje się także z tego, że wypożycza maszyny rolnicze - mówił minister, dodając, że pomówienia obraziły i skrzywdziły rolnika. 
 

Wizyta w Brzydowie 
 

Przypomnijmy, 12 sierpnia w miejscowości Brzydowo (gm. Ostróda) odbyło się spotkanie premiera i ministra rolnictwa. Politycy podczas konferencji pozowali na tle maszyn rolniczych, które tego samego dnia zostały podstawione do gospodarstwa.

Ustawa polityków została pokazana przez AGROunię. To działacze z Warmii i Mazur nagrali, jak z rana przed przyjazdem premiera, maszyny pojawiły się w gospodarstwie. 

- Wszystko zrobione na pokaz, jak to jest pięknie w rolnictwie, a nie jest dobrze w rolnictwie. Tego rolnictwa naszego rodzinnego zaraz nie będzie - mówił Mateusz Kępka z AGROunii.

Więcej o wizycie pisaliśmy >tutaj<. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję