Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Protest pracowników ARiMR odwołany. Trwają negocjacje 

Edytowano: 17-09-2021 12:09:38
agrolajt.pl - Protest pracowników ARiMR odwołany. Trwają negocjacje 

 

NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR na 22 września zaplanował protest pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Jak się okazuje, manifestacja się nie odbędzie. - Decyzja została podjęta w związku z trwającymi negocjacjami na szczeblu Centralnym. Z informacji, które posiadamy, jest szansa na osiągnięcie satysfakcjonującego porozumienia - informuje NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR. 
 

Protest pracowników ARiMR
 

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR zapraszała na manifestację pod ministerstwem rolnictwa, która miała się odbyć już w najbliższą środę (22.09). 

- Celem zgromadzenia jest zwrócenie uwagi na problem niskich wynagrodzeń w ARiMR oraz niewystarczającą ilość środków przekazywanych z budżetu państwa przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na prawidłowe funkcjonowanie tej agencji. Jest to część działań naszego związku w ramach prowadzonego z pracodawcą sporu zbiorowego - wskazuje NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR.

Pracownicy ARiMR mieli wyjść przed ministerstwo, by domagać się podwyżek (1500 zł brutto) i wprowadzenia premii regulaminowej (1500 zł na kwartał). 
 

Manifestacja odwołana 
 

Prezydium Komisji Zakładowej NSZZ “Solidarność” zadecydowało o odwołaniu manifestacji 22.09. Jak przekazano, nowy termin zostanie podany po 30.09 bieżącego roku. 
 
- Decyzja została podjęta w związku z trwającymi negocjacjami na szczeblu Centralnym (pomiędzy Komisją Krajową NSZZ “Solidarność” a Rządem). Negocjacje dotyczą całej sfery budżetowej, ale też i poszczególnych branż i instytucji, w tym naszej firmy. Z informacji, które posiadamy, jest szansa na osiągnięcie satysfakcjonującego porozumienia - powiadomiono. 
 
Jak przypomina NSZZ “Solidarność” Pracowników ARiMR rząd jest zobowiązany do przesłania projektu budżetu do dnia 30.09, więc dalsze decyzje będą podejmowane po tym terminie. 


 
Źródło: NSZZ "Solidarność" pracowników ARiMR/Facebook

Dodaj komentarz

Komentarze

URZĘDNIK 21-09-2021 12:25:51

O ILE DOBRZE PAMIĘTAM, TO NAJWIĘKSZYM SUKCESEM POPRZEDNIEJ ACJI PROTESTACYJNEJ BYŁ AWANS SZEFOWEJ NSZZ "SOLIDARNOŚĆ" NA STANOWISKO WICEDYREKTORA

URZĘDNIK 21-09-2021 12:14:46

W ARIMR SĄ DUŻE DYSPROPORCJE W PENSJACH NA TYCH SAMYCH STANOWISKACH (NAJCZĘŚCIEJ WYNIKA TO Z KONEKSJI). WSTRZYMUJE SIĘ RÓWNIEŻ WIELOLETNIM PRACOWNIKOM AWANSE Z PRZYCZYN FINANSOWYCH ( STARSZY SPECJALISTA NA GŁÓWNY SPEC.+600ZŁ) PRZYZNANIE WSZYSTKIM TAKICH SAMYCH PODWYŻEK TYLKO DALEJ POGŁĘBI TE PATOLOGIE. ZAROBKI URZĘDNIKÓW W CENTRALI I OR SĄ WYŻSZE I ZWYKLE NIE WYMAGAJĄ WIĘKSZEGO ZAANGAŻOWANIA NIŻ W BIURACH POWIATOWYCH

Ona 19-09-2021 16:47:42

Ciekawe czy związki przekupili, nie będzie żadnego 1500 do etatu max będzie 6 % podwyżki ale w to i tak wątpię

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję