Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Wojciechowski: “Hodowcy będą zwycięzcami Zielonego Ładu”

Dodano: 21-09-2021 10:44:21

fot. EEC Poland/YT

agrolajt.pl - Wojciechowski: “Hodowcy będą zwycięzcami Zielonego Ładu”

Hodowcy będą zwycięzcami Zielonego Ładu. Nie mam co do tego wątpliwości, to hodowcy będą w największym stopniu odczuwać pozytywnie skutki Zielonego Ładu - mówił dziś o hodowcach bydła Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa. 

W dniach 20-22 września bieżącego roku w Katowicach odbywa się Europejski Kongres Gospodarczy, na którym dziś odbywała się debata “Zielony Ład w rolnictwie. Edukacja klimatyczna”, w której udział wziął Janusz Wojciechowski. 
 

Znakomita oferta dla sektorów hodowlanych
 

Unijny komisarz w swojej wypowiedzi odniósł się do słów Martina Ziaji, prezesa, Okręgowego Związku Hodowców Bydła w Opolu, który stwierdził “hodowcy bydła są najbardziej napiętnowani”. Zdaniem Wojciechowskiego “w Zielonym Ładzie jest zupełnie przeciwnie”. 

- To dla hodowców jest przede wszystkim ta oferta: dobrostan zwierząt, hodowla w cyklu zamkniętym, krótki łańcuch dostaw, porozumienia producentów, którzy będą dostarczać swoje produkty do lokalnych przetwórni. To jest znakomita oferta dla sektorów hodowlanych w Polsce  - zaznaczył Wojciechowski. 

Jak dodał, jest w kontakcie ze związkami hodowców bydła mięsnego w Polsce, którzy “doskonale wiedzą, jaka jest to szansa”. 
 

Nie ma w Zielonym Ładzie zamiaru likwidowania hodowli
 

Komisarz odniósł się także do zarzutów, że Zielony Ład przysłuży się likwidacji hodowli. 

- Nie ma w Zielonym Ładzie zamiaru likwidowania hodowli. Nie ma w Zielonym Ładzie zamiaru zakazu produkcji mięsa, nie ma nawet zakazu promocji mięsa. Jest promocja oparta na zrównoważonej produkcji. Hodowcy nie mają żadnego powodu do niepokoju - dodał Wojciechowski. 
 

Różne zachęty dla rolników
 

Jak zaznaczył Wojciechowski, w Zielonym Ładzie znajdą się “różne zachęty” dla rolników.

- Z jednych bardziej skorzystają małe gospodarstwa, będzie to np. dobrostan zwierząt, a z innych zachęt, instrumentów łatwiej skorzystają gospodarstwa duże. Przynajmniej na początku - dodał. 

 

 

Źródło:Europejski Kongres Gospodarczy “Zielony Ład w rolnictwie. Edukacja klimatyczna”

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję