Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

“Bronią jeden drugiego, bo ręka rękę myje”. Puda zachowuje stanowisko

Edytowano: 16-09-2021 23:41:38

fot. Sejm RP/YT

agrolajt.pl - “Bronią jeden drugiego, bo ręka rękę myje”. Puda zachowuje stanowisko

 

Po godzinie 21:30 w czwartek w Sejmie rozpoczęto rozpatrywanie wniosku o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy, zgłoszony przez PSL. - Najgorszy minister rolnictwa został na swoim stanowisku. Teraz PiS przez kolejne miesiące nie zmieni tego człowieka - skomentował głosowanie Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

- Nie mogę mówić osobiście o Pudzie, bo go nie znam. Tak jak rolnicy i posłowie. Ani razu nie zabrał głosu jako minister rolnictwa. Jedyne, z czego zasłynął to ustawka ze sprzętem rolniczym. Co będzie następne? Malowanie trawy na zielono? - mówił w Sejmie poseł Stefan Krajewski. 

Posłowie (za wyjątkiem posłów PiS) zwracali uwagę na niekompetencję ministra, a także na ignorowanie problemów rolników. Przywoływano nieporadność ministra w walce z ASF i ptasią grypą, przeznaczenie niewystarczających środków finansowych na ubezpieczenia rolnicze. Natomiast poseł PiS Robert Telus oraz Mateusz Morawiecki stanęli w obronie Pudy. Premier dziękował ministrowi “za zmiany na polskiej wsi”. 
 

Puda zabiera głos 
 

“Pierwszy raz i ostatni” skandowali posłowie, gdy Puda zabierał głos w Sejmie. Minister z mównicy podziękował rolnikom, ale nie tylko rolnikom. 

- Dziękuje posłom PSL za wniosek, dzięki temu możemy przypomnieć Polakom, jak było na polskiej wsi za czasów rządu z PSL - mówił Puda.

W Sejmie Puda odniósł się do ustawki z traktorami. Zdaniem ministra, doniesienia medialne “były nietrafione” i nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Co więcej, Puda powiadomił, że od kiedy został ministrem, doszło do 338 spotkań z rolnikami i organizacjami rolniczymi. 
 

“Bronią jeden drugiego, bo ręka rękę myje”
 

Pod Sejmem na żywo przemówienie Pudy komentował Michał Kołodziejczak. Lider AGROunii zwracał uwagę na problemy, z którymi nie radzi sobie rząd Prawa i Sprawiedliwości razem z Pudą, o czym, ani Telus, ani Morawiecki nie wspomnieli. 

- Bronią tutaj jeden drugiego, bo ręka rękę myje - odnosił się do słów obrońców Pudy, Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Wotum nieufności odrzucone
 

Podczas głosowania wniosek o wotum nieufności dla Grzegorza Pudy został odrzucony. Oznacza to, że minister rolnictwa pozostaje na swoim stanowisku. 

- Najgorszy minister rolnictwa został na swoim stanowisku. Teraz PiS przez kolejne miesiące nie zmieni tego człowieka - skomentował głosowanie Kołodziejczak. 


 

Źródła: Sejm RP/YouTube, AGROunia/Facebook

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję