Środa, 27-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ardanowski na wylocie, wiemy kto zostanie nowym szefem ministerstwa rolnictwa!

Dodano: 13-09-2020 17:31:20
agrolajt.pl - Ardanowski na wylocie, wiemy kto zostanie nowym szefem ministerstwa rolnictwa!

Jak dowiedział się portal AGROlajt ma powstać super-ministerstwo. Połączonych zostanie kilka resortów. Połączone zostaną: ministerstwo rolnictwa, ministerstwo środowiska, ministerstwo klimatu, ministerstwo gospodarki wodnej i żeglugi śródlądowej. Władza będzie próbowała wyjaśnić, że zmniejsza administrację. Rozważane jest także przeniesienie siedziby poza Warszawę. „Ma być bliżej zwykłych ludzi”

 

Będzie dymisja

 

W ostatnich tygodniach dużo mówi się o dymisji Jana Krzysztofa Ardanowskiego z funkcji ministra rolnictwa. Nie sprawdza się, jest leniwy, lobbuje na rzecz niektórych branż i firm. Jest konfliktowy, a najważniejsze... nie lubi go prezes Jarosław Kaczyński.

 

5 dla zwierząt

 

Wszystko wyszło na jaw, kiedy PIS przedstawiło tzw. 5 dla zwierząt. Projekt ustawy, który likwiduje branżę futerkową w Polsce. Nikt nie zapytał o zdanie ministra rolnictwa, został całkowicie pominięty w tej kwestii. Według informacji wp.pl: „Ardanowski twierdzi, że Kaczyński dał się zmanipulować "animalsom" i tzw. aktywistom prozwierzęcym, wietrzy wokół tego jakiś "spisek" - opowiadają informatorzy wp.pl.

 

Giełda nazwisk

 

Na liście kandydatów na ministra rolnictwa byli wymieniani między innymi ludzie PSL i Kukiz 15. Teoria mówiła, że PIS chce w ten sposób zyskać nowych koalicjantów. A jak widać od dawna kukizowcy flirtują z partią rządzącą i „nie mówią nie”

Pisaliśmy o tym.

Kukizowcy flirtują z PIS

 

NA giełdzie nazwisk pojawiał się Jarosław Sachajko z Koalicji Polskiej PSL Kukiz, Andrzej Grzyb, były europoseł, teraz poseł z PSL, Robert Telus z PIS wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa. Jednak z naszych informacji wynika, że nie udały się rozmowy z potencjalnymi koalicjantami, a nowym ministrem zostanie osoba z rządu. MA być to dotychczasowy ministrer gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

 

Sylwetka nowego ministra

 

Minister Gróbarczyk zajmuje się nawodnieniami, zorganizował program „stop suszy”, skończył studia podyplomowe na Akademii Techniczno- Rolniczej. Jest niekontrowersyjną postacią, nie wypowiada się na ideologiczne tematy.

 

AS.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Adem 14-09-2020 08:38:54

Nienawidzę PISu ale jeszcze bardziej PSLu dla Pana Jarosława to strzał w kolano

Jurek 13-09-2020 22:27:41

Gróbarczyk nic nie zrobił dla rybołówstwa. Jedynie u nas na Bałtyku mozliwy jest połów przemysłowy. Rybakom robi sie rocznie ponad 10 tys kontroli, gdzie w innych państwach jest po kilkaset. Jak dla mnie nic dobrego....

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję