Środa, 27-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Kukizowcy flirtują z PIS. Jednak nie chcą wejść do rządu bo gardzą „pensją kierownika supermarketu”

Edytowano: 11-09-2020 10:47:37

RMF

agrolajt.pl - Kukizowcy flirtują z PIS. Jednak nie chcą wejść do rządu bo gardzą „pensją kierownika supermarketu”

Powinniśmy wejść w koalicję z PIS – takie słowa wypowiedział Jarosław Sachajko na antenie RMF FM w porannej rozmowie u Roberta Mazurka. Dodatkowo wiceszef komisji rolnictwa, z klubu Kukiz, PSL zdradził, że nie dostał propozycji objęcia stanowiska ministerstwa rolnictwa, choć takie głosy się pojawiały. Wychodzi na to, że Jarosław Sachajko sam rozsiewał takie plotki, a gdy zapytał go ktoś o to oficjalnie – zaprzeczył. Zdecydowanie widać w wypowiedziach, że jego ugrupowanie chciałoby zawrzeć sojusz z PIS, ale politycy czekają na lepsze propozycje i na lepsze pieniądze!!!

 

Dostał czy nie dostał?

 

W maju pisaliśmy na portalu AGROlajt: Gierki w polityce przybierają absurdalne rozmiary. Lepiej zajmować się intrygami, a nie konstruowaniem rozwiązań dla rolników w dobie kryzysu. Przeciętny polityk Jarosław Sachajko dostał propozycje teki wiceministra rolnictwa- ujawnił Paweł Kukiz w porannej rozmowie Radia Zet.

 

„ Taka propozycja bezpośrednio nie padła” - powiedział teraz Sachajko w RMF.

 

„Propozycja wejścia do rządu jest nie do zaakceptowania dla mnie i dla Pawła Kukiza" - mówił Jarosław Sachajko, gość Porannej rozmowy w RMF FM. Poseł Koalicji Polskiej-PSL-Kukiz’15, pytany o to, czy dostał propozycję objęcia teki ministra rolnictwa mówi, że "bezpośrednia propozycja nie padła".

 

"Oferta wejścia do rządu i bycia wiceministrem za pensję kierownika supermarketu nie jest czymś, co odpowiada Pawłowi Kukizowi czy mnie, czy innym politykom Koalicji Polskiej. My chcemy załatwiać sprawy polskie" - powiedział nam poseł.


 

Jednak wciąż trwa przeciąganie liny, puszczanie oka do PIS.

 

„Polityka to jest racjonalne działanie dla dobra wspólnego. Żeby zmienić rzeczywistość trzeba mieć wpływ na rządzących, więc jak najbardziej powinniśmy mieć wpływ taki jednoznaczny. W tej chwili pis korzysta z wielu naszych pomysłów. Chcielibyśmy, żeby znacznie częściej głosowali z nami za rozwiązaniami dla Polaków. - dziennikarz dopytywał.

 

„Powinniśmy wejść żeby zmieniać rzeczywistość. To jest jedyne realne działanie” - stwierdził Sachajko.

 

A.S.


 


 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję