Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Zderzenie ciągnika z motorowerem. Kobieta trafiła do szpitala. 

Edytowano: 04-10-2021 10:49:38

fot. Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim/Facebook

agrolajt.pl - Zderzenie ciągnika z motorowerem. Kobieta trafiła do szpitala. 


 
 
W miejscowości Cedry Małe (woj. pomorskie) doszło do poważnego wypadku. Kobieta przemieszczająca się motorowerem została potrącona przez ciągnik rolniczy.
 
Do zdarzenia doszło w piątek, 1 października w miejscowości Cedry Małe. 
 
- O godzinie 15:16 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w Cedrach Małych, gdzie kierujący ciągnikiem rolniczym potrącił motocyklistkę - przekazali strażacy z OSP Cedry Wielkie.

Na miejscu zdarzenia pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał poszkodowaną do szpitala. Kobieta doznała ciężkiego obrażenia nóg. 
 

Jak doszło do wypadku?
 

- 43-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym, wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ulicą Żuławską, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącej z naprzeciwka motorowerem 56-letniej kobiecie. Doszło do zderzenia pojazdów - powiadomił sierż. sztab. Karol Kościuk, oficer prasowy KPP w Pruszczu Gdańskim.

Jak poinformował Kościuk, zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli trzeźwi. Kierującemu ciągnikiem zatrzymano prawo jazdy. Na miejscu działały dwa zastępy Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz policja.

 
Źródła: Komenda Powiatowa PSP w Pruszczu Gdańskim, OSP Cedry Wielkie/ Facebook, WP

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję