Czwartek, 30-05-2024
agrolajt.pl - logo menu

Wyprzedzał ciągnik i osobówkę. Dwie osoby trafiły do szpitala 

Dodano: 22-10-2021 08:52:50

fot. Ratownictwo Medyczne Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego/Facebook 

agrolajt.pl - Wyprzedzał ciągnik i osobówkę. Dwie osoby trafiły do szpitala 


W Wielkim Pułkowie doszło do wypadku. 56-latek wyprzedzając ciągnik i osobówkę doprowadził do czołowego zderzenia z innym samochodem. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. 

Do wypadku doszło w środę, 20 października bieżącego roku na drodze krajowej numer 15 na trasie Toruń – Brodnica. Służby o zdarzeniu zostały powiadomione po godzinie 16:00. 

56-letni kierowca toyoty rozpoczął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego oraz innego auta osobowego, nie upewniając się, czy ma do tego wystarczającą ilość miejsca. Niestety nieprawidłowo wykonany manewr, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwka volkswagenem, który w wyniku uderzenia przez toyotę zderzył się jeszcze ze wspomnianym ciągnikiem - powiadomił mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie. 
 

2 osoby trafiły do szpitala 
 

Jak przekazał mł. asp. Krzysztof Świerczyński z KPP w Wąbrzeźnie, wszyscy kierowcy byli trzeźwi. 

- Najpoważniej ranna została pasażerka toyoty, która doznała urazu kręgosłupa oraz ręki. Wraz z kierowcą volkswagena, który na szczęście doznał tylko ogólnych potłuczeń, przetransportowana została do szpitala - dodał mł. asp. Świerczyński. 

Zarówno kierowca toyoty, jak i ciągnika rolniczego podczas zdarzenia nie odnieśli obrażeń. Po wypadku 56-latkowi zatrzymano prawo jazdy. Kierowca za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem, grozi mu do trzech lat więzienia. 
Źródło: KPP w Wąbrzeźnie

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję