Wtorek, 23-07-2024
agrolajt.pl - logo menu

Koniec kotleta i rosołu. Spurek zadowolona z wyższych podatków dla rolników

Edytowano: 21-10-2021 11:08:37

fot. Sylwia Spurek/TT

agrolajt.pl - Koniec kotleta i rosołu. Spurek zadowolona z wyższych podatków dla rolników

 

Marzenia lewicowej europosłanki Sylwii Spurek zaczynają się spełniać. - Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! - powiadomiła o swoim “triumfie” w mediach społecznościowych. 
 

Wojna o kotleta i rosół 
 

Jak donosi europosłanka Sylwia Spurek “PSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać „wojnę o kotleta i rosół”. Wynika to z tego, że w Parlamencie Europejskim przegłosowana została możliwość podwyższenia VAT na “produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym”.

- Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię - napisała Spurek. 
 

0% VAT na zdrową żywność 
 

Zadowolona Sylwia Spurek na dowód nadchodzących zmian zamieściła sprawozdanie strategii “od pola od stołu”. Wyższe podatki mieliby płacić producenci niezdrowej żywności, która negatywnie wpływa na środowisko. Z drugiej strony produkty zdrowe mogłyby mieć 0% VAT. Z informacji wynika, że to do kraju członkowskiego należeć będzie decyzja

- (PE) popiera przyznanie państwom członkowskim większej elastyczności w stosowaniu różnych stawek VAT na żywność o różnym wpływie na zdrowie i środowisko oraz umożliwienie im wyboru zerowej stawki VAT na zdrowie i zrównoważone produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, co jest już stosowane w niektórych państwach członkowskich, ale obecnie nie jest możliwe dla wszystkich, oraz wyższe stawki VAT na niezdrową żywność o dużym śladzie środowiskowym” - można przeczytać. 
 

- Kolejny sukces Wczoraj PE przegłosował możliwość wprowadzenia 0% VAT na zdrową i zrównoważoną żywność :) Pamiętacie moją „5 dla branży roślinnej”? Wczorajsza decyzja PE pozwoli na wprowadzenie 0% VAT na wegańskie zamienniki mięsa, mleka, jaj. Presja ma sens! - komentuje “sukces” Sylwia Spurek. 
 

Wizja Sylwii Spurek 
 

W ostatnich miesiącach europosłanka dzieliła się w sieci coraz to nowymi pomysłami np. do wprowadzenia zakazu wędkowania.

Jednak jedną z najpopularniejszych propozycji było wprowadzenie “5 dla branży roślinnej”, zgodnie z którą zostałby wprowadzony zakaz reklamy mięsa, mleka i jaj, zlikwidowano by fundusze promocji tych produktów, powołano by fundusz promocji weganizmu, w przedszkolach wprowadzono by zajęcia “klimat i prawa zwierząt” oraz zostałby wprowadzony 0% VAT na zamienniki mięsa, mleka i jaj. 

 

“Nie wiem, czy rolnicy będą mi wdzięczni”


- Politycy i polityczki latami oszukiwali górników, że nic się nie zmieni. Że mamy węgiel, że kopalnie będą wspierane. Teraz oszukiwani są rolnicy, którym mówi się, że dotychczasowy model rolnictwa będzie utrzymany i nie ma się o co martwić. Weszłam do polityki, żeby to zmienić - mówiła Sylwia Spurek w wywiadzie dla Gazety Wyborczej w marcu bieżącego roku

Jak wtedy zapowiadała, “będziemy odchodzić od rolnictwa przemysłowego”. Na pytanie, co będzie, gdy “piątka dla branży roślinnej” wejdzie w życie, odpowiedziała - “Nie wiem, czy rolnicy będą mi za to wdzięczni, ale chciałabym, żeby politycy przestali ich oszukiwać.”Źródła: TT, Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz

Komentarze

do cwela domela 23-10-2021 09:23:40

Za taką seksistowską gadkę to powinieneś w ryj dostać butem

Domel 21-10-2021 22:50:07

A wpierdala stara paruwke , zapomniała jak żarła co niedzielę rosół pewnie na siłę, Takie bandzwoly zniszczą gospodarkę!!! Doruchac i do piekła!

agrojarosz 21-10-2021 12:24:59

I bardzo dobrze. Nie manipulujcie jak TVP, to jest podatek, który dotknie tylko hodowców zwierząt. Czas porzucić syfiaste pseudojedzenie z naszpikowanych hormonami i sterydami stworzeń i zacząć hodować rośliny strączkowe, zanim ubiegną nas zachodnie korporacje z ich równie syfiastymi laboratoryjnymi zamiennikami mięsa.

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję