Poniedziałek, 30-01-2023
agrolajt.pl - logo menu

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Traktorzysta wjechał wprost pod pociąg

Dodano: 06-10-2021 09:54:49

fot. Komenda Miejska PSP w Zamościu/ FB

agrolajt.pl - Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Traktorzysta wjechał wprost pod pociąg


 
Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedzieliska (woj. lubelskie) doszło do groźnego wypadku. Kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym. 
 
Do wypadku doszło w poniedziałek, 4 października bieżącego roku. Zgłoszenie o zderzeniu pociągu z ciągnikiem rolniczym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Niedzieliska wpłynęło po godzinie 16. 
 
- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem marki Ursus jechał od strony zabudowań w kierunku pól uprawnych. Do ciągnika doczepiony był siewnik. Zbliżając się do przejazdu kolejowego, kierujący ciągnikiem nie zareagował na zbliżający się pociąg i wjechał wprost pod lokomotywę z doczepionym składem kolejowym - informuje starszy aspirant Dorota Krukowska - Bubiło z KMP Zamość. 
 
Jak powiadomiła Krukowska - Bubiło zarówno kierowca ciągnika, jak i maszynista byli trzeźwi. 
 

Traktorzysta trafił do szpitala 
 

Podczas zderzenia 63-letni kierowca ciągnika doznał rany głowy. Gdy służby pojawiły się na miejscu zdarzenia, mężczyzna był poza rozbitym traktorem. 63-latek był przytomny pod opieką osób postronnych. 
 
- Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu badania urazowego poszkodowanego, któremu następnie założono kołnierz ortopedyczny i ułożono na noszach typu deska. Poszkodowanemu strażacy założyli opatrunek na ranę głowy - informuje Komenda Miejska PSP w Zamościu. 
 

Straty w wysokości 30 tys. 
 

Poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. Działania na miejscu zdarzenia trwały niespełna 4,5 godziny. 
 
- Zniszczeniu uległ ciągnik (urwane tylne koła, kabina) siewnik oraz przednia maska w lokomotywie. Straty oszacowano na kwotę ok. 30 tys. zł - powiadomiła Komenda Miejska PSP w Zamościu. 
 


 
Źródło: Komenda Miejska PSP w Zamościu, KMP Zamość 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję