Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Wójt protestował przeciwko 5 Kaczyńskiego, dziś ściga go policja

Edytowano: 04-02-2021 20:18:10

FB: Stefan Grodzki - 2018

agrolajt.pl - Wójt protestował przeciwko 5 Kaczyńskiego, dziś ściga go policja

 

Policja ściga wójta gminy Kulesze Kościelne Stefana Grodzkiego. Jutro ma stawić się on na przesłuchaniu w sprawie organizowania protestów przeciwko 5 dla zwierząt. Przed biurem i domem senatora Jacka Boguckiego rolnicy wyrzucili słomę i obornik, pojawił się też baner „zdrajca polskiej wsi.” Do akcji AGROunii przyłączyło się wielu rolników, jednak wójt zapewnia, że to nie on był organizatorem, a fakt, że tylko on dostał wezwanie na policje może świadczyć o upolitycznieniu sprawy.


Upada bastion PIS

Kulesze Kościelne to rolnicza gmina, bastion PIS-u. W wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę głosowało ponad 90 proc. ludzi, a w innych wyborach na partię rządzącą oddawanych było ponad 80 proc. głosów. To nie zmienia faktu, że rolnicy oburzyli się, że Prawo i Sprawiedliwość stworzyło szkodliwą dla rolników 5 dla zwierząt.

 

Jesień z protestami AGROunii

Na jednym z ulicznych protestów w Warszawie Michał Kołodziejczak z AGROunii powiedział: „dom każdego posła i senatora, który poprze ustawę będzie naznaczony. Pod domem każdego posła i senatora, który stanie przeciwko rolnikom będzie obornik.”

Akcja rozlała się po całym kraju błyskawicznie. Brali w niej udział rolnicy zrzeszeni w AGROunii, ale nie tylko. 21 października 2020 roku rolnicy blokowali drogi w ponad 200 miejscach Polski. Tak było też w Kuleszach Kościelnych i okolicach. Tam rolnicy odwiedzili biuro i dom senatora Jacka Boguckiego. Wysypali tam słomę, obornik i wywiesili baner z napisem „zdrajca polskiej wsi”. W proteście brało udział wielu rolników, a także wójt gminy Kulesze Kościelne. Dziś tylko on ma wezwanie na policję. Uważa, że to niesprawiedliwe i zapewnia, że zgromadzenie było spontaniczne.

„Jestem samorządowcem niezależnym. Wygląda na to, że jestem niewygodny, bo potrafię stanąć za rolnikami. Ja się nie boję. Stanę po raz kolejny po stronie rolników, ich praw i interesów, ile razy tylko będzie taka potrzeba.”- powiedział w rozmowie z AGROlajt Stefan Grodzki.

 

Jeszcze w lipcu premier wręczał wójtowi Grodzkiemu czek dla gminy, w tle widzimy Jacka Boguckiego, którego biuro zostało naznaczone obronikiem. Dziś senator Jacek Bogucki zablokował na FB wójta Stefana Grodzkiego.

 

Taki baner pojawił się na jednym z warszawskich protestów przeciwko "5 Kaczyńskiego"

 

Stefan Grodzki, wójt gminy Kulesze Kościelne organizuje konferencję prasową przed przesłuchaniu, w piątek 5 lutego o godz. 14.00, Łapy, przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję