Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Wielkopolska: ciągnikiem wpadł w czyjś dom

Dodano: 05-02-2021 09:04:15

KPP Szamotuły

agrolajt.pl - Wielkopolska: ciągnikiem wpadł w czyjś dom

Rolnik z przyczepami zboża stracił panowanie nad pojazdem. Staranował ogrodzenie, uderzył w budynek mieszkalny. Do niebezpiecznego wypadku drogowego doszło w Obrzycku w Wielkopolsce.

 

 

Jest ślisko

Mężczyzna prawdopodobnie jechał za szybko, a na drogach było ślisko. Kierujący ciągnikiem z dwoma przyczepami uderzył zestawem w stojące przy drodze zabudowania. Straty materialne są ogromne. Jak informują służby cały czas na drogach może być niebezpiecznie i należy dostosować prędkość do warunków jazdy.

Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Szamotułach, która interweniowała na miejscu zdarzenia:

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stronę i przewrócił pojazd na bok. Dodatkowo, od pojazdu odczepiły się przyczepy, które uszkodziły ogrodzenie oraz elewację domu, a także słup oświetleniowy - informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.”

 

Kierowca z mandatem

Kierujący ciągnikiem był trzeźwy, a za spowodowanie wypadku został ukarany mandatem karnym. Nikomu nie stała się krzywda, ale straty materialne liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych. To zniszczona elewacja, płot i lampa. Oprócz tego ziarno zboża jakie wysypało się z przyczep jest do wyrzucenia.

Policja apeluje o ostrożność na drogach.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję