Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Wójt oskarżony ws. protestu przeciw piątce Kaczyńskiego. Jest decyzja sądu

Edytowano: 16-11-2021 16:35:27

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl - Wójt oskarżony ws. protestu przeciw piątce Kaczyńskiego. Jest decyzja sądu

 

Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem uniewinnił dziś wójta gminy Kulesze Kościelne Stefana Grodzkiego, oskarżonego o organizację protestów w ramach sprzeciwu wobec “piątki Kaczyńskiego”.

 

W październiku ubiegłego roku rolnicy w odpowiedzi na trwające prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt tzw. piątką Kaczyńskiego rozpoczęli protesty. Za zwołanie i przewodniczenie jednego z nich oskarżony został wójt gminy Kulesze Kościelne Stefan Grodzki.  

“Po protestach rolniczych, które były pod biurem i domem senatora w październiku ubiegłego roku, jako jedyny zostałem oskarżony o to, że je zwołałem i im przewodniczyłem, co oczywiście nie miało miejsca, bo były to protesty spontaniczne w ramach sprzeciwu rolników wobec “piątki dla zwierząt”. Ja oczywiście w protestach brałem udział, zabierałem podczas nich głos, tak samo, jak inni rolnicy, ale nie wiadomo dlaczego policja uznała, że ja byłem głównym organizatorem i przewodniczącym protestu” - mówi w rozmowie z portalem Agrolajt.pl, Stefan Grodzki. 
 

Jest decyzja sądu 

“Na początku zostałem ukarany wyrokiem nakazowym, grzywną w wysokości 200 zł. Nie przyjąłem tego wyroku, odwołałem się, sąd rejonowy je rozpatrzył, przesłuchał świadków” - dodaje Grodzki. 

Sprawa zakończyła się dopiero dzisiaj. Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem uniewinnił Stefana Grodzkiego od zarzucanych mu czynów. 

 “Sąd uniewinnił mnie od zarzucanych czynów z uwagi na brak jakichkolwiek dowodów, czy logicznych przesłanek, że to ja popełniłem zarzucane czyny. Nie uchylam się od tego, że uczestniczyłem w protestach, a jeśli będzie trzeba, to na pewno kolejny raz z rolnikami wyjdę na ulicę i będę protestował w obronie ich spraw” - powiedział nam Stefan Grodzki. 
 

Wsparcie dla wójta 

Jeszcze w lutym bieżącego roku przed wizytą wójta na Komisariacie Policji w Łapach wsparcie okazali działacze AGROunii na czele z Michałem Kołodziejczakiem, oraz posłowie Lech Kołakowski, Stefan Krajewski i Robert Winnicki.


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję