Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Premier: zwiększenie środków na rolnictwo o 650 mln zł

Edytowano: 21-09-2021 16:22:11

fot. Kancelaria Premiera/FB

agrolajt.pl - Premier: zwiększenie środków na rolnictwo o 650 mln zł

 

O 650 mln zł zwiększone zostaną środki na rolnictwo - ogłosił dziś Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej. 

Jak przekazał premier, że dzięki dobrej sytuacji budżetowej w 2021 roku możliwe będzie zwiększenie wydatków na m.in. ochronę zdrowia, infrastrukturę, wsparcie samorządów, premie dla budżetówki, a także na rolnictwo. 
 

Dodatkowe pieniądze dla rolnictwa 
 

- Duży wydatek obejmie rolnictwo. W rolnictwie zmagamy się z kwestią afrykańskiego pomoru świń (ASF). Hodowcy trzody chlewnej doskonale wiedzą, jaki to jest potężny problem - mówił premier. 

Jak dodał Morawiecki, dziś rano wziął udział o spotkaniu ze specjalistami “zajmującymi się tematyką ASF”. 

- Uzgadniamy sposób działania, tak żeby tą bardzo trudną do zwalczania chorobę zwalczyć, żeby rok po roku realizować poprawę, a nie pogorszenie stanu spraw - dodał Morawiecki, zaznaczając, że Hiszpania z ASF walczyła 35 lat. 

Warto przypomnieć, że ASF pojawił się w Polsce 7 lat temu, co więcej w tym roku potwierdzono już 104 ogniska ASF wśród świń, czyli więcej niż w ubiegłym roku. 
 

Na co zostaną przeznaczone dodatkowe środki?
 

Jak powiadomiono, pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na:

  • zwalczanie chorób zakaźnych zwierząt, 
  • pomoc finansową udzielaną przez ARiMR na wyrównanie kwoty obniżonego dochodu producenta świń na obszarze objętym restrykcjami w związku ze zwalczaniem ASF, 
  • wsparcie jednostek realizujących zadania w obszarze rolnictwa.     

Źródło: Kancelaria Premiera/FB, TT

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję