Sobota, 09-12-2023
agrolajt.pl - logo menu

Wichura zniszczyła dorobki życia rolników. AGROunia tworzy FUNDUSZ ODBUDOWY

Dodano: 17-02-2022 16:22:07
agrolajt.pl - Wichura zniszczyła dorobki życia rolników. AGROunia tworzy FUNDUSZ ODBUDOWY

 

W nocy z 16 na 17 lutego przez Polskę przeszły potężne wichury, niszcząc domy i budynki gospodarcze. By wesprzeć gospodarzy, AGROunia tworzy Fundusz Odbudowy. W sieci można wspierać zbiórkę. 

“Tworzymy FUNDUSZ ODBUDOWY: chcemy pomóc przynajmniej kilku gospodarzom w uporządkowaniu i odbudowie gospodarstw rolnych po wichurach, które przeszły nad Polską 16/17 lutego 2022” - informuje AGROunia. 

 

Pomoc dla rolników z woj. łódzkiego i wielkopolskiego 

Poprzez Fundusz Odbudowy AGROunia chce wesprzeć m.in. rolników z woj. wielkopolskiego i łódzkiego. W Wielkopolsce w miejscowości Młodzikowice gm. Krzykosy tornado doszczętnie zniszczyło gospodarstwo. 

W nocy 50 krów znalazło się w niebezpieczeństwie, nie wszystkim udało się przeżyć. W oborze zawalił się dach, istnieje ryzyko zawalenia się budynku. Zwierzęta potrzebują natychmiastowej ewakuacji. Niestety, obecnie nie ma gdzie ich przenieść, wszystkie okoliczne budynki są zajęte. Pieniądze z funduszu mają zostać przeznaczone na budowę nowej obory. 

“Dziś nad ranem przeszła tu potężna wichura, która zniszczyła dosłownie wszystko. Zniszczyła całe gospodarstwo, cały dorobek życia, ucierpiały również zwierzęta. Garaże, stodoła, paszarnia zostały całkowicie zniszczone” - mówił obecny na miejscu Filip Pawlik, koordynator AGROunii z Wielkopolski. 

Obecni na miejscu zdarzenia działacze AGROunii pomagają uporządkować, to co zostało w gospodarstwie. Fundusz Odbudowy ma wesprzeć także gospodarzy z woj. łódzkiego z miejscowości Smaszków, Gruszczyce, gdzie z powierzchni ziemi zostały zmiecione m.in. chłodnie, przechowalnie warzyw i przyczepy. 

Zbiórkę AGROunii można wspierać >tutaj<.
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję