Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Ukraińcy nie chcą pracować za mniej niż 2,5 tysiąca na rękę. Czy w przyszłym sezonie zabraknie rąk do pracy?

Edytowano: 02-09-2019 17:04:58

zdjęcie: Gazeta Pomorska

agrolajt.pl - Ukraińcy nie chcą pracować za mniej niż 2,5 tysiąca na rękę. Czy w przyszłym sezonie zabraknie rąk do pracy?

"Na polskim rynku pracy tymczasowej dominują obywatele Ukrainy, jest ich o 14 proc. więcej, niż Polaków. Połowa chce zarabiać więcej niż w 2017 roku, a pensja 2,5 tys. miesięcznie nikogo nie interesuje." informuje portal Money.pl. Ja zauważa ekonimiczny serwis: "Prawie połowa Ukraińców szukających pracy w Polsce chce, żeby była ona ciekawa, dobrze płatna i u uczciwego pracodawcy – wynika z badania zleconego przez Gdański Urząd Pracy, które przeprowadzili Pracodawcy Pomorza we współpracy z Grupą Progres." 

Oczekiwania płacowe Ukraińców idą w górę. W porównaniu do roku 2017 liczba pracowników z Ukrainy, którzy chcą wyższej pensji, wzrosła o 34 proc.

Co to oznacza dla polskiego rolnictwa? W przyszłym sezonie może zabraknąć rąk do pracy? Zagrożenie jest tym bardziej realne, że swój rynek pracy na Ukraińców otwierają Niemcy. Róznica wynagrodzeń oraz względnie akceptowalna odległość od rodzimego kraju, może zachęcić wielu Ukraińców do podjęcia pracy u naszych zachodnich sąsiadów. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję