Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Tragiczny wypadek podczas prac polowych. Nie żyje 22-letni rolnik

Dodano: 25-09-2021 11:46:16

fot. OSP Guzów/Facebook

agrolajt.pl - Tragiczny wypadek podczas prac polowych. Nie żyje 22-letni rolnik


 
Do dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w miejscowości Guzów (woj. mazowieckie). Podczas prac polowych kombajn koszący kukurydzę zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia. W wyniku zdarzenia zmarł 22-letni kombajnista. 
 
Strażacy zostali zadysponowani do zdarzenia w minioną środę 22.09.2021 o godzinie 22:43. Po dojeździe na pole w miejscowości Guzów okazało się, że kombajn koszący kukurydzę zawadził zbiornikiem o linię wysokiego napięcia. 
 

Zmarł młody rolnik
 

Jak powiadomił portal eglos.pl, w pracach polowych brali udział 22-leni kierowca kombajnu oraz 60-leni kierowca ciągnika. Podczas pracy 60-latek zauważył, że z kombajnu ulatnia się dym, a z maszyny ucieka kierowca. 60-latek podjechał bliżej do kombajnu i zauważył, że 22-latek leży za maszyną, a skrzynia ładunkowa kombajnu dotyka linii energetycznych wysokiego napięcia. Starszy mężczyzna natychmiast zaczął udzielać 22-latkowi pierwszej pomocy.
 
- Po chwili na miejscu pojawiło się pogotowie energetyczne, które zabezpieczyło linię, straż pożarna, która zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz pogotowie ratunkowe, z którego lekarz pomimo udzielanej pomocy poszkodowanemu stwierdził zgon mężczyzny - powiadomiła portal eglos.pl st. sierż. Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.
 

"Uważajmy na siebie"
 

Aktualnie mamy czas zbiorów owoców i warzyw do spichlerzy wiąże się to najczęściej z  intensywną pracą różnymi maszynami, pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych. Uważajmy na siebie! Bądźmy ostrożni- apelują strażacy z OSP KSRG Guzów za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Strażacy przypominają, by nie wchodzić na słupy elektryczne i nie zbliżać się do zerwanych przewodów elektrycznych, by nie wchodzić do stacji transformatorowej, a także, by nie lekceważyć tabliczek ostrzegających przed urządzeniami elektrycznymi.
 
Źródła: OSP Guzów/Facebook, eglos.pl

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję