Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Kołodziejczak: “Rozpoczynamy dwustronne rozmowy: AGROunia - ministerstwo”

Dodano: 26-09-2021 13:19:02

fot. AGROunia/Facebook

agrolajt.pl - Kołodziejczak: “Rozpoczynamy dwustronne rozmowy: AGROunia - ministerstwo”

 

Podczas Agro Show w Bednarach rolnikom z AGROunii udał się umówić z ministrem rolnictwa na spotkanie. “Mamy jako jedyni dwustronne rozmowy” - powiedział po rozmowie z Pudą Michał Kołodziejczak. 

Na Agro Show działacze AGROunii na czele z Michałem Kołodziejczakiem w tłumie odnaleźli Grzegorza Pudę. Rolnicy otoczyli ministra, zadawali mu pytania związane z ASF. Tłum krzyczał “do dymisji”. 
 

Puda nie wiedział, że AGROunia chce się spotkać 
 

Działacze AGROunii dopytywali się, dlaczego nie zostali zaproszeni na spotkanie w sprawie ASF, na którym według MRiRW pojawiły się wszystkie związki rolnicze. 

- Nie jesteście członkiem porozumienia rolniczego. Zaproszenie do ministerstwa otrzymali członkowie porozumienia i przedstawiciele Copa-Cogeca. Oni wszyscy się pojawili. Od państwa nikogo nie było, to fakt - odpowiedział Puda, dodając, że nie wiedział, że AGROunia chce się z nim spotkać. 

Warto przypomnieć, że ministerstwo powiadomiło po spotkaniu “Zaproszeni na spotkanie członkowie Agrounii nie chcieli wziąć w nim udziału”, chociaż rolnicy z AGROunii wcale nie zostali zaproszeni na spotkanie. 
 

Ucieczka Pudy
 

W trakcie rozmów z rolnikami Puda uciekł. Schował się w budynku ministerstwa, przed którym czekali na niego rolnicy. “Uciekał, jak szczur" - krzyczeli zebrani na miejscu rolnicy. 

- Tu powinien być minister, który chce spotkać się z rolnikami. Nie wypuścimy go, dopóki nie będzie z nami rozmawiał - zapowiadał Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

W końcu trzy osoby z AGROunii zostały zaproszone do środka na rozmowę z ministrem rolnictwa. 
 

Będzie spotkanie dwustronne
 

Po rozmowie przedstawicieli AGROunii z ministrem Michał Kołodziejczak przekazał, że udało się ustalić termin spotkania. 

- Rozpoczynamy dwustronne rozmowy - AGROunia i ministerstwo rolnictwa. Zobaczymy, co da się zrobić. My wiemy, czego chcemy żądać, my wiemy, jak wygląda dzisiejsza sytuacja. Spotkanie odbędzie się 4 października, za tydzień w poniedziałek - mówił lider AGROunii, Michał Kołodziejczak. 

Źródło: Facebook/AGROunia
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję