Sobota, 09-12-2023
agrolajt.pl - logo menu

Tragiczny wypadek. Bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym

Dodano: 20-10-2021 09:01:29

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni

agrolajt.pl - Tragiczny wypadek. Bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym

 

W Ujeździe (woj. małopolskie) doszło do zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym. W wypadku zginęła jedna osoba, 14 trafiło do szpitala. 
 

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj, 19 października bieżącego roku na drodze powiatowej z Trzciany do Ujazdu po godzinie 8:00. Jak powiadomiono, na łuku drogi doszło do zderzenia busa z ciągnikiem rolniczym. Na skutek zderzenia bus wylądował w rowie. 

W busie podróżowało 14 podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie razem z opiekunem. 
 

Zginęła jedna osoba, 14 trafiło do szpitala
 

- Nie żyje jedna osoba spośród podopiecznych ŚDPS, kobieta w wieku 57 lat, trzy osoby są w stanie bardzo ciężkim, a pozostałych jedenaście osób z busa jest rannych - powiadomił st. sierż. Daniel Bułatowicz, oficer prasowy policji w Bochni w rozmowie z Gazetą Krakowską.
 
- Osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitali na terenie województwa małopolskiego – do Krakowa, Bochni, Limanowej i Brzeska - powiadomił bryg. Paweł Matyasik z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. 
 
Jedyną osobą, która nie odniosła obrażeń podczas wypadku, był kierowca ciągnika.

Zwołano sztab kryzysowy 

W akcji brały udział 4 zastępy ratownictwa medycznego, 2 śmigłowce LPR, 12 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policja. Na miejscu pojawili się także  wicewojewoda Ryszard Pagacz, wójt gminy Trzciana i starosta bocheński. Zwołano sztab kryzysowy. Jak zapowiedział starosta Adam Korta, poszkodowani będą mogli liczyć na pomoc. 
 
 
 
Źródła:  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bochni, Gazeta Krakowska

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję