Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

Tragedia na polu. Nie żyje rolnik z Podhala.

Edytowano: 31-07-2020 12:36:30

Policja Nowy Targ

agrolajt.pl - Tragedia na polu. Nie żyje rolnik z Podhala.

Do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych doszło w miejscowości Sieniwa na Podhalu. Ciągnik z przyczepą przewrócił się i przygniótł 47-letniego mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować.

 

Okoliczności

Rolnik jechał ciągnikiem z przyczepą samozbierającą po łące, kiedy nagle pojazd wywrócił się przygniatając mężczyznę- informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu. Było to wzniesienie, a teren mógł być nierówny. Wypadek zauważyła inna osoba i natychmiast zadzwoniła po służby ratunkowe. Dodatkowo świadek zdarzenia próbował ratować poszkodowanego. Strażacy wyciągnęli rolnika spod maszyny i udzielili mu pomocy, która niestety okazała się bezskuteczna. Mężczyzna zmarł jeszcze przed przyjazdem karetki pogotowia.

 

Niebezpieczna praca rolników

Tego samego dnia doszło do podobnego zdarzenia. Kilka godzin wcześniej 71-letni mieszaniec Klikuszowej stracił panowanie nad ciągnikiem i uderzył w drzewo. Pojazd się przewrócił i przygniótł mężczyznę. Poszkodowany przeżył, ale został ranny. Z urazem nogi został przewieziony do szpitala.

 

Doceniajcie pracę rolników

Praca przy produkcji żywności to ogromne poświęcenie. Często w niestandardowych godzinach. Od świtu do zmierzchu. Czasami nawet w nocy. Wymaga ogromnego skupienia i uwagi. Dlatego apelujemy o ostrożność, aby te żniwa skończył się szczęśliwie.

 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję