Poniedziałek, 30-01-2023
agrolajt.pl - logo menu

Tarcza antyinflacyjna: to plaster na krwotok.

Dodano: 25-11-2021 13:49:29

FB/AGROunia

agrolajt.pl - Tarcza antyinflacyjna: to plaster na krwotok.

 

"To, w jaki sposób Mateusz Morawiecki zapowiedział walkę z dużą inflacją, z wysokimi cenami żywności, można porównać do leczenia krwotoku plastrem" - mówił dziś Michał Kołodziejczak.

Dziś pod Sejmem Michał Kołodziejczak, lider AGROunii komentował zapowiedzi rządu na walkę z wysoką inflacją i drożyzną. 

"Chcą zapewnić dostęp do żywności poprzez dawanie pieniędzy - te pieniądze i tak trafią do sklepów, które narzucą wysoką marżę właśnie na żywność, którą Polacy będą musieli kupić. Nie walczy się z wysokimi cenami żywności tam, gdzie można to zrobić skutecznie. Dziś mamy bardzo duże obawy, że pieniądze, które w postaci bonów, dotacji chce rozdać państwo dla gospodasrtw rodzinnych, spowodują tylko i wyłącznie wzrosty cen żywności, a pieniądze, które dostaniemy, trafią do zagranicznych firm, supermarketów, korporacji. W ten sposób rząd będzie finansował zagraniczne firmy, które sprzedają w Polsce żywność i które zarabiają" - mówił lider AGROunii. 

Jak zapowiadał Michał Kołodziejczak, taka sytuacja doprowadzi do narzucania jeszcze wyższych marż, a jak podkreślił lider AGROunii ”marże na produkty żywnościowe muszą być z góry określone”.

Źródło: FB/AGROunia
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję