Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Tak sieci handlowe reagują na koronawirusa

Dodano: 18-03-2020 12:35:47
agrolajt.pl - Tak sieci handlowe reagują na koronawirusa

Markety działają nawet w kwarantannie. Wprowadzają dodatkowe zabezpieczenia i oferują pracownikom premie za obecność w pracy. 

Bonusy za obecność

Działające w Polsce sieci handlowe starają się zagwarantować ciągłość obsługi w czasie kwarantanny. W związku z tym część z nich postanowiła przyznać bonusy pieniężne pracownikom, którzy pojawiają się w sklepach pomimo koronawirusa.

Sieć Makro ma płacić dodatkowe 500 zł brutto pracownikom, którzy będą pojawiać się w pracy od 14 do 31 marca. Lidl ma przyznać dodatkową premię wynoszącą 300 zł i o 150 zł zwiększyć kwotę bonusu świątecznego. Z kolei władze Biedronki zdecydowały, że pracownicy placówek i centrów dystrybucyjnych otrzymają dodatkowe 300 zł za tydzień pracy od 9-14 marca. Pracownicy będący rodzicami dzieci do lat 14 otrzymają tę premię jeśli przepracowali w tym okresie minimum jeden dzień - podaje portal Innpoland. 

Dodatkowe środki ostrożności

Skrócenie czasu pracy sklepów, limity osób na terenie placówek, obowiązkowe odstępy w kolejkach oraz płyny dezynfekujące i chusteczki Dada dla klientów. To zmiany, jakie od dzisiaj we wszystkich swoich sklepach wprowadza Biedronka - informuje Gazeta Wrocławska. Oczywiście ma to związek z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa.

Portal podaje, że Biedronka skraca godziny pracy sklepów w całym kraju – będą otwarte od godz. 8 do 20. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.

Jedną z pierwszych nowości w sklepach Biedronka będą nawilżane chusteczki Dada przy sklepowych kasach i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów przy wejściu. - Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo - zastrzegają w Biedronce.

Sieć wprowadzi także oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas. Pracownicy ochrony będą natomiast dbać o to, by na sali sprzedaży przebywało jednocześnie nie więcej osób niż jest przewidziane dla danego sklepu, w zależności od jego powierzchni.

Akcja informacyjna w Lidlu

Tygodnik Wprost wystosował zapytanie do sieci Lidl o podjęte przez tę sieć środki ostrożności. Prowadzimy wewnętrzną kampanię informacyjną, skoncentrowaną na profilaktyce – przypominamy wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) oraz promujemy zasady higieny i procedury wewnętrzne, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników. Przypominamy m.in. o zachowaniu bezpiecznej odległości między ludźmi, stosowaniu zasad ochrony podczas kichania oraz kaszlu czy dokładnego mycia rąk - taką odpowiedź udzieliła sieci Lidl.

 

Autor: Juliusz Pająk

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Krzysiek 18-03-2020 20:08:04

W Sobotę giełda w Lubiniu oraz Ostrowiu WLKP zamkniete Niedziela- Słomczun zamknięty. Poniedziałek- targ w Opolu lubelskim- zamknięty- przulegajace Tesco i oddalona o 100m Biedronka mają się dobrze. Wisznice woj. lubelskie targ był zamknięty. Wtorek-Kozłów Biskupi woj Maz. targ zamknięty, Rawa Maz. Woj. łódzkie, targ zamknięty, Orneta woj. warmińskomazurskie targ zamknięty, Środa- Grodzisk Maz targ zamknięty. W wymienionych miastach molochy mają się dobrze. Handel pozostał tylko w jednych ręcach.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję