Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Szokujące wyniki badań lodów nad morzem!

Dodano: 19-07-2019 00:01:39
agrolajt.pl - Szokujące wyniki badań lodów nad morzem!

Co czawarta lodziarnia na Wybrzeżu produkuje lody w brudzie. Sanepid zbadał popularną uciechę plażowiczów i okazało się, że zamiast radości z wakacji mogą mieć rozstrój żołądka. W lodach wykryto niebezpieczne dla zdrowia bakterie.

 

-W 55 przypadkach próbki zostały zakwestionowane ze względu na obecność bakterii. Te bakterie świadczą o tym, że system czyszczenia i zasad higieny sanitarnych nie do końca jest przestrzegany w danym obiekcie - mówi Małgorzata Kapłan z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie w rozmowie z TVP3 Szczecin.

 

Tam, gdzie nie da się naprawić zaniedbań sanepid wlepia karę i zamyka czasowo obiekt gastronomiczny. Odwiedza go po kilku tygodniach i decyduje czy już nadaje się do obsłgi klientów. Jak wiadomo może być to dramat dla małego przedsiębiorcy, który najczęściej swój biznes otwiera tylko na 3 miesiące wakacji.

Inspektorzy radzą, żeby zanim kupimy loda rozejrzeć się czy w lokalu jest czysto. Nie trzeba robić testu "białej rękawiczki", wystarczy bystre oko. Jeżeli widzicie lepiącą się podłogę i śmieci rzucone w kąt- uciekajcie!

Piotr Kałudzki

Dodaj komentarz

Komentarze

Gosc 19-07-2019 09:46:00

Duzo jest takich lodziarni ze podłoga się lepi, muchy latają aż się dziwie ludziom ze tam jedzą

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję