Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Susza uderzy w nas mocniej niż COVID-19 ?!

Dodano: 08-04-2020 13:48:03
agrolajt.pl - Susza uderzy w nas mocniej niż COVID-19 ?!

Nadchodzi kolejna susza, a właściwie ona cały czas z nami jest. Niedobór żywności, podwyżki cen, słabe plony i potencjalnie ogromne straty rolników oraz drenaż portfeli na zakupach - taki może być efekt lekceważenia przez władzę niedoboru wody w Polsce!

Zagrożenie pożarowe 

Czerwona mapa Polski mówi sama za siebie - ryzyko pożaru w lasach jest bardzo wysokie. Zima praktycznie bez opadów śniegu oraz długotrwałe braki deszczu w ostatnich kilkunastu miesiącach powodują, że możmy być niebawem świadkami smutnych wodoków płonących lasów, które znamy obecnie tylko z telewizji. 

Zakaz wchodzenia do lasów związany ze zwalczaniem koronawirusa krótkoterminowo minimalizuje ryzyko zaprószenia ognia związane z tzw. czynnikiem ludzkim ale przecież wiecznie o ograniczenie obowiązywać nie będzie. 

Mniejsze plony

Rolnicy wiedzą pierwsi: susza już jest. Oni na co dzień obcują z przyrodą, ziemią, roślinami. To bezcenna wiedza, której nie moża porównywać z obserwacjami naukowców schowanych w biurach (a obecnie też w domach). 

Pewne jest jedno - plony będą mniejsze. Jak temu przeciwdziałac? Rolnicy zajmujacy się produkcją warzyw posiłkują się specjalistycznymi deszczowniami i podlewają swoje rośliny. Tylko taki zabieg pozwli im zebrać plony, które dadzą uczciwy zarobek. Ale co mają powiedzieć Ci, którzy specjalizują się w produkcji zbóż? Maja liczyć na kolejną nieudaną pomoc suszową ministra? 

Co robi minister? 

Na to pytanie odpowieda nam Michał Kołodziejczak: minister wyspecjalizował się w oszukiwaniu rolników a w szczególności w oszukiwaniu społaczeństwa, gdyż wielu rolników, w tym ja osobiście, przejrzało już jego aroganckie podejście do spraw - to typowy politikier, który za nic ma słowo "służba". Nie interesuje go czynienie dobra na rzecz polskiego rolnictwa. On jest zainteresowany prowadzeniem nieustającej kampanii sukcesu. Wyborczego. Bo o żadnych innych mowy być nie może - puentuje lider rolników.

A może Wody Polskie? 

Reforma instytucji mającej zajmować się strategicznym dobrem naszego kraju - wodą, dla wielu stanowi zamach na naszą państwowość. Rząd bowiem dopuscił de facto do prywatyzowania zarządzania dostępem do wody. Może to obrać tragiczne skutki w kraju, którego bilans wodny jest istotnie gorszy niz Egiptu. 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

Pamala Shapiro 10-04-2020 08:42:00

We cannot do without this How d'ye do? You will be surprised at our low prices. We have almost everything you might need. Hot Sales 40% : - Rompers - Sweaters - Cellphones - Computer, Office, Security - Home Electronic Accessories - Jewelry & Accessories - Personal Care Appliances - Men's Bags - Electronic Toys - Racquet Sports - Nails Art & Tools - Building Supplies You can see even more here: https://tinyurl.com/rcpuf89 The best offer on the market. Best price and fast delivery.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję