Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Susza: drożyzna na bazarach i w sklepach, będzie jeszcze gorzej

Dodano: 06-08-2019 00:40:21
agrolajt.pl - Susza: drożyzna na bazarach i w sklepach, będzie jeszcze gorzej

Wysokie ceny owoców i warzyw się utrzymują. 23 zł/kg czereśni, 8 zł/kg śliwek, kalafior 6 zł/szt. Eksperci przewidują, że ceny poszybują w górę jeszcze bardziej w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Według Głównego Urzędu Statystycznego warzywa podrożały w porównaniu do zeszłego roku prawie o 30 procent! Żywność w ogóle ponad 6 procent. Wszystkiemu winna jest susza, kurcząca się krajowa produkcja i straty jakie wyrządziły wiosenne przymrozki.

Nie oznacza to, że rolnik zarabia lepiej. Ogromne marże, które pobierają pośrednicy i sklepy nie pozwalają mu zarabiać większych pieniędzy. Rolnik sprzedaje mniej, bo mniej udało mu się wyhodować przez klęski żywiołowe. Często nie pokrywa to kosztów produkcji.

Dla przykładu śliwki, które kupujemy w sklepie za 8 zł/kg na Broniszach kosztują 1-3 zł/kg.

 

K.K.

 

 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję