Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Spłonęło blisko 150 sztuk bydła. Trwa zbiórka po pożarze 

Edytowano: 23-09-2021 15:31:12

fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim

agrolajt.pl - Spłonęło blisko 150 sztuk bydła. Trwa zbiórka po pożarze 

 

21 września bieżącego roku doszło do pożaru w miejscowości Bartniki w gminie Kiwity (woj. warmińsko-mazurskie). Spłonęła obora, ciągnik rolniczy. Zginęło 146 zwierząt.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lidzbarku Warmiński o godzinie 22:37. Jak się okazało w miejscowości Bartniki, płonęła obora, w której środku znajdowała się znaczna ilość krów. 
 

Pożar obory
 

- Strażacy po przybyciu na miejsce dyspozycji zastali w pełni rozwinięty pożar budynku inwentarskiego o  konstrukcji stalowej, wykonanego w nowej technologii tj. płyta warstwowa. Wewnątrz budynku panowało silne zadymienie, które w znacznym stopniu ograniczało widoczność oraz wysoka temperatura. Potwierdzono również obecność bydła w strefie zagrożenia - przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim. 

Na miejscu natychmiast przystąpiono do ewakuacji zwierząt. Udało się wyprowadzić jedynie 4 sztuki bydła. Zwierzęta były w słabej kondycji, miały ślady poparzenia. 

Działania na miejscu zdarzenia trwały do późnych godzin nocnych. Z żywiołem walczyło 31 strażaków. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja. Jak powiadomili strażacy, wstępnie straty oszacowano na ok. 2 mln zł.
 

Pomoc po pożarze 
 

Ochotnicza Straż Pożarna w Kiwitach we współpracy z Fundacją “Opiekun” uruchomiła zbiórkę na rzecz rodziny, która straciła cały dobytek. 

- Wszystkich Państwa, którzy chcą pomóc w tej trudnej sytuacji, prosimy o wpłaty na konto: Fundacja “Opiekun” 
nr konta: 38 1090 1463 0000 0000 7201 4378
z dopiskiem “Bartniki”
dla wpłat zagranicznych:
Kod SWIFT/BIC Santander bank: WBKPPLPP
IBAN Santander Bank: PL 38 1090 1463 0000 0000 7201 4378
Zbiórka trwa do 23 października 2021 r. - przekazała OSP Kiwity za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

 

Źródła: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim, OSP Kiwity

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję