Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Spłonęła obora. Trwa zbiórka na odbudowę

Edytowano: 06-09-2021 15:27:40

fot. zrzutka.pl/Odbudowa obory po pożarze

agrolajt.pl - Spłonęła obora. Trwa zbiórka na odbudowę

 

9 czerwca bieżącego roku we wsi Dębówiec pod Gnieznem doszło do pożaru w gospodarstwie rolnym. Trwa zbiórka na odbudowę spalonej obory. 

Przed 13:00 do pożaru zadysponowano zastępy straży pożarnej z Gniezna, Strzyżewa Smykowego, Zdziechowy i Modliszewa. Na miejscu zdarzenia pojawiła się także policja i pogotowie ratunkowe. 

Jeszcze przed pojawieniem się służb właściciel gospodarstwa na własną rękę próbował ratować zwierzęta. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia potwierdzono pożar obory i stodoły. Jak powiadomił portal moje-gniezno.pl, 6 sztuk bydła podczas pożaru doznało rozległych poparzeń. Ranny został także właściciel gospodarstwa. 

Podczas pożaru doszczętnie spłonęły dwa budynki. Działania na miejscu zdarzenia trwały przez wiele godzin. 

Trwa zbiórka na odbudowę obory 

- Obecnie bydło przebywa na pastwisku, jednak wkrótce lato minie i jeżeli nie odbuduje obory, to zwierząt nie będę miał gdzie wyprowadzić. Proszę o pomoc i wpłatę choćby symbolicznej kwoty, abym dalej mógł prowadzić hodowlę, dzięki której utrzymuje całą rodzinę - można przeczytać na stronie zbiórki.

Zbiórkę na odbudowę obory wesprzeć można tutaj: https://zrzutka.pl/adkr8b
 

Źródła: moje-gniezno.pl, zrzutka.pl 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję