Sobota, 13-08-2022
agrolajt.pl - logo menu

Puda: “Polski Ład dla rolników będzie wielką zmianą, która będzie służyć rolnikom”

Dodano: 07-09-2021 12:33:03

fot. Grzegorz Puda/Twitter

agrolajt.pl - Puda: “Polski Ład dla rolników będzie wielką zmianą, która będzie służyć rolnikom”

 

Czy Polski Ład uderzy w rolników? - na takie pytanie odpowiadał dziś minister rolnictwa i rozwoju wsi, Grzegorz Puda na antenie Polskiego Radia. 

Grzegorz Puda, zaprzeczył, że program PiS “Polski Ład” negatywnie wpłynie na rolników. 

- Mało tego, mogę powiedzieć, że zgodnie z zapowiedziami, już niedługo będziemy mogli ogłosić Polski Ład dla rolnictwa, który jest wielką zmianą na polskiej wsi. Chcemy, aby zmiany przepisów prawa, zmiany podatkowe, związane z dofinansowywaniem, z programami dla rolników spotkały się z jak najlepszym odbiorem na wsi - mówił dziś minister. 
 

Plan na “odbiurokratyzowanie” rolników
 

Puda zapowiedział, że w planach Polskiego Ładu dla rolników jest także “odbiurokratyzowanie” rolników. 

- Najlepiej byłoby gdyby urzędnicy, pracujący w urzędach zajmowali się dokumentacją, przepisami prawa, a rolnicy zajmowali się tym, co potrafią najlepiej, czyli uprawianiem pola, przynoszeniem plonów, zabezpieczeniem żywnościowym wszystkich naszych rodaków, a nadwyżki, aby sprzedawać - dodawał minister rolnictwa. 
 

Puda na wylocie?
 

Już 16 września bieżącego roku w Sejmie rozpatrywany będzie wniosek PSL o wotum nieufności dla ministra rolnictwa. Jak wskazało PSL w uzasadnieniu do wniosku "10 miesięcy nic nierobienia to kpina z polskich rolników". Pod wnioskiem podpisali się także członkowie Lewicy. Głosowanie nad wnioskiem także odbędzie się 16 września. 

A jak sami Polacy oceniają Pudę? Zgodnie z sondażem IBRiS z początku września obecny minister rolnictwa otrzymał 13 procent pozytywnych ocen i 26 procent negatywnych.


Źródła: Polskie Radio 24, PAP
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję