Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

ASF: Liczba ognisk wzrosła do 84

Edytowano: 06-09-2021 15:28:47

Bernhard_Staerck/Pixabay

agrolajt.pl - ASF: Liczba ognisk wzrosła do 84

 

Do 84 wzrosła liczba ognisk ASF (afrykańskiego pomoru świń) w Polsce w 2021 roku. W wyniku ASF od początku roku padło, bądź zostało ubitych ponad 34,5 tys. zwierząt. 

Zgodnie z najnowszym komunikatem Głównego Lekarza Weterynarii ogniska 78-83 potwierdzono w województwach: podkarpackim, dolnośląskim oraz warmińsko- mazurskim. 

Ogniska ASF 78-83

Ognisko ASF nr 78 wyznaczono 03.09.2021 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 120 świń w miejscowości Zabrnie, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie.

Ognisko ASF nr 79 wyznaczono 03.09.2021 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 265 świń w miejscowości Wadowice Dolne, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie.

Ognisko ASF nr 80 wyznaczono 03.09.2021 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 239 świń w miejscowości Izbiska, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie.

Ognisko ASF nr 81 wyznaczono 03.09.2021 r. w gospodarstwie, w którym utrzymywano 23 świnie w miejscowości Przebendów, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie. 

Ognisko ASF nr 82 wyznaczono w gospodarstwie w miejscowości Łapczyce w gminie Żmigród, powiat trzebnicki, województwo dolnośląskie. Na ten moment GIW nie powiadomił, ile świń utrzymywano w gospodarstwie. 

Ognisko ASF nr 83 wyznaczono w gospodarstwie w miejscowości Rodzone w gminie Lubawa, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie. Na ten moment GIW nie powiadomił, ile świń utrzymywano w gospodarstwie.

Ognisko ASF nr 84 wyznaczono w gospodarstwie w miejscowości Rakowice w gminie Lubawa, powiat iławski, województwo warmińsko-mazurskie. Na ten moment GIW nie powiadomił, ile świń utrzymywano w gospodarstwie. 

Do tej pory Główny Inspektorat Weterynarii potwierdził także 2064 przypadków ASF u dzików. 

Źródło: GIW
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję