Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Sąsiedzi chcą zabić koguta… bo pieje.

Dodano: 28-09-2021 12:16:40

fot. TVN/Fakty screen

agrolajt.pl - Sąsiedzi chcą zabić koguta… bo pieje.

 

Do Roszkowa w woj. wielkopolskim przeprowadzili się z miasta siedem lat temu. Małżeństwo chciało, żeby ich sąsiedzi pozbyli się koguta, który “miał zakłócać spoczynek nocny”. Właściciele koguta nie zgodzili się, a sprawa trafiła na policję. 

- Sąsiad przychodził, żebyśmy coś z tym kogutem zrobili. Kiedyś zaproponował rosół, potem potraktowanie go siekierą, a na końcu dał nam trzy dni, żebyśmy się go pozbyli. Ostatecznie sprawa trafiła na policję - przekazała pani Krystyna, właścicielka koguta w rozmowie z Fakt.pl. 
 

Policja zajęła się sprawą 
 

Jak powiadomiła asp. Agnieszka Zaworska z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, sąsiad właścicieli koguta zgłosił, że zakłócany jest jego spoczynek nocny. Kogut o imieniu Błażej miał notorycznie o godzinie 3 zaczynać piać, przez co sąsiedzi nie mogli spać. 

- Właściciel koguta nie przyczynił się do zakłócania spokoju. Musiałoby to być działanie celowe i świadome, żeby uznać je za wykroczenie. A takie nie było. Kogut pieje, kiedy chce i właściciele zwierzęcia nie mają na to wpływu - przekazałą st. asp. Agnieszka Zaworska z jarocińskiej policji.
 

Błażej może piać, a sąsiad się nie poddaje 
 

Zgłoszenie sprawy na policję, to nie wszystko. Sąsiad pani Krystyny i pana Zenona poszedł o krok dalej. 

- Kurnik stoi zbyt blisko naszego płotu, a budynki u tych państwa to samowola budowlana. Dlatego powiadomieni zostali urzędnicy - dodał w rozmowie z Faktem. 

Mieszkańcy Roszkowa w rozmowie z mediami przyznają, że sąsiedzi pani Krystyny i pana Zenona muszą się przyzwyczaić. W końcu mieszkają na wsi. 


 

Źródło: TVN, Fakt


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję