Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Rośnie napięcie na granicach! TIRy z transportem zwierząt blokują przejście w Świecku.

Edytowano: 17-03-2020 09:43:52

RMF FM

agrolajt.pl - Rośnie napięcie na granicach! TIRy z transportem zwierząt blokują przejście w Świecku.

Całkowicie wstrzymany ruch przed przejściem granicznym w Świecku. Trzy Tiry na wysokości Briesen po niemieckiej stronie stanęły w poprzek drogi 30 km od granicy z Polską.

Łądunki szybko psujące sie nie mogą długo oczekiwać na odprawę. 

Jak informuje radio RMF FM: "Kierowcy domagają się otwarcia granic lub usprawnienia kontroli przynajmniej dla TIRów. Tłumaczą, że transportują ładunki, które nie mogą czekać na odprawę. Mają na myśli między innymi żywe zwierzęta."

Służby niemieckie próbują negocjować z kierowcami, żeby ruszyli albo chociaż przepuścili osobówki, w których jadą rodziny z dziećmi.   

Problem narasta

To jest kolejna blokada na tym przejściu. Wczoraj granicę blokowali kierowcy z Litwy. Po interwencji policji zostali odeskortowani przez cały kraj do granicy polsko-litewskiej. W sumie w nocy polska policja przeprowadziła cztery takie konwoje.

Jakie to może przynieść skutki?

Rosnące napiecie na przejściach granicznych oraz wudłużający się czas odprawy wzbudza niepokój co do zapewnienia ciągłości dostaw. Klienci sklepów mogą niebawem przekonać się, jak dużo produktów było dotąd importowanych z zagranicy. Powody do obaw maja także ci hodowcy trzody chlewnej, którzy uzależnieni są od dostaw duńśkich prosiaków

 

Dodaj komentarz

Komentarze

mexx 17-03-2020 12:10:36

Panowie, jakie podjeliscie dzialania za 70 tysiecy zlotych z ministerstwa rolnictwa na promocje polskich produktow? Czemu dalej sa takie miejsca.. Zebraliscie kupe kasy na zbiorkach, dostaliscie z minrolu kase i co? I nadal nic... To co Wy robicie za nasze pieniadze?

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję