Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie nawozów

Edytowano: 05-11-2021 14:47:17
agrolajt.pl - Rosja wprowadza ograniczenia w eksporcie nawozów

 

Rosja na pół roku wprowadza ograniczenia w eksporcie nawozów. Limity zostały nałożone na nawozy azotowe i wieloskładnikowe - ogłosił premier Michaił Miszustin. 

W oficjalnym komunikacie na stronie rządowej premier Michaił Miszustin powiadomił, wzrost cen gazu wpłynął negatywnie na światowy rynek i aby uniknąć podobnej sytuacji w Rosji, rząd zadecydował o podjęciu niezbędnych działań, w tym do wprowadzenia ograniczeń w eksporcie nawozów. 
 

Limity w eksporcie 
 

- W produkcji nawozów azotowych istotną rolę odgrywa cena gazu, wraz z jej wzrostem rosną ceny, by zapobiec niedoborom nawozów na naszym rynku krajowym, a w konsekwencji wzrostowi cen żywności wprowadzane są ograniczenia w eksporcie nawozów - powiadomił premier. 

Ograniczenia zostały wprowadzone tymczasowo na okres 6 miesięcy. Limity wynoszą nie więcej niż 5,9 mln ton dla nawozów azotowych i nie więcej niż 5,35 mln ton dla nawozów wieloskładnikowych. 
Źródło: government.ru

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję