Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Naśmiewali się z prezydenta. Nauczyciel, radny PiS wpadł w szał 

Dodano: 05-11-2021 10:41:51

fot. Gazeta Wyborcza

agrolajt.pl - Naśmiewali się z prezydenta. Nauczyciel, radny PiS wpadł w szał 

 

Robert Pieńkowski nauczyciel i radny Prawa i Sprawiedliwości podczas lekcji w liceum we Wrocławiu użył wulgarnych słów, gdy uczniowie zaczęli naśmiewać się z Andrzeja Dudy. “To był moment jakiejś irytacji” - skomentował sytuację dla Gazety Wyborczej Robert Pieńkowski. 

Nagranie zostało zarejestrowane w jednej z klas w XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu. Podczas zajęć o wolnej elekcji nauczyciel próbował wyjaśnić uczniom, że nie wszyscy monarchowie byli do niej przygotowani. W odpowiedzi jeden z uczniów powiedział, że prezydent Andrzej Duda też nie jest. 
 

Wulgarna wypowiedź nauczyciela 
 

Jak powiedzieli uczniowie w rozmowie z Gazetą Wyborczą, po tych słowach nauczyciel zaczął wychwalać prezydenta. W odpowiedzi jeden z uczniów pokazał Pieńkowskiemu nagranie, na którym Andrzej Duda mówi po angielsku, co wzburzyło nauczyciela. 

- Ty jesteś akurat mądry! Bo ja, k..., na przykład d... nadstawiłem w walce z komuną po to, żeby obalić tą pier... komunę, żebyś nie musiał zdawać matury z języka rosyjskiego - odpowiedział nauczyciel, uderzając pięścią w stół. 
 

“Moment irytacji” 
 

Nauczyciel i radny PiS w rozmowie z Gazetą Wyborczą próbował wyjaśnić, dlaczego doszło do takiej sytuacji. 

- To był moment jakiejś irytacji. Wynikała z tego, że ktoś nie potrafił docenić powagi tematu i procesów, jakie zachodziły w historii. Nie docierało cierpliwe tłumaczenie - mówił Pieńkowski. 

Jak przyznał w rozmowie z “Faktem”, odbył już rozmowę z klasą i przeprosił za swoje “niewątpliwie niewłaściwe zachowanie” 
 

Wniosek do komisji dyscyplinarnej 
 

Po publikacji materiału Gazety Wyborczej Małgorzata Iwankiewicz dyrektor  XVII LO im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu skieruje sprawę do Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Dolnośląskim Kuratorze Oświaty. 

Źródła: Gazeta Wyborcza, Fakt 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję