Czwartek, 21-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Rolnik ostrzega miastowych, którzy chcą na wieś: tu wylewam gnojowicę!

Edytowano: 02-09-2020 16:29:35

Fakt.pl

agrolajt.pl - Rolnik ostrzega miastowych, którzy chcą na wieś: tu wylewam gnojowicę!

Rolnik miał już zgody na powstanie chlewni w Mściszewie w woj. wielkopolskim, jednak nagle mu je cofnięto. Okazuje się, że w pobliżu ma powstać osiedle domków jednorodzinnych i prawdopodobnie deweloper zblokował jego inwestycję.

 

Ostrzeżenie dla miastowych

 

Rolnik Adam Świderski wywiesił baner na swoim płocie, by odstraszyć osoby, które chcą tam kupić domy „ Tu powstanie chlewnia. Tu wylewam gnojowicę – nawóz naturalny”. Zapewnia, że będzie walczył do końca, aby można było tam hodować świnie. A tym sposobem chce poinformować potencjalnych nowych mieszkańców o tym, że to jest wieś i będzie śmierdzieć.

 

Developerka

 

Rolnik wydał 30 tysięcy na zgody środowiskowe. Zaplanował już inwestycję. Niestety wszystko wskazuje na to, że pieniądze poszły w błoto. Zgody cofnięto, a inwestycje w gospodarstwo hodujące trzodę chlewną zablokowano. Podejrzewa, że to sprawka dewelopera, który chce wybudować w pobliżu osiedle.

 

„Władze gminy Murowana Goślina, której burmistrzem jest Dariusz Urbański, wydały negatywną opinię środowiskową, uznając, że hodowla świń na skalę przemysłową nie powinna być prowadzona w sąsiedztwie domów jednorodzinnych.”- czytamy na stronie Fakt.pl

 

Nie będzie białej flagi
 

Rolnik od dawna był namawiany, by sprzedać swoją ziemie. Nie chce tego zrobić, bo to u niego w rodzinie tradycja. Gospodarstwo istnieje od 1962 roku i ma istnieć. Zapowiada, że będzie walczył do końca.

 

„Nie może być tak, że przyjeżdżają miastowi i pod nich organizuje się życie. Są zwierzęta, to wiadomo, że będzie śmierdzieć” - mówi rolnik cytowany przez Fakt.pl.

 

 

A.S.

Dodaj komentarz

Komentarze

Rolnik 02-09-2020 21:29:22

To mi podoba sie , tak trzymaj

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję