Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Radni zrujnowali rolnikom życie. Hodowcy z gm. Suchy Las zablokowani

Dodano: 29-10-2021 13:41:03

fot. materiały własne / pusta chlewnia

agrolajt.pl - Radni zrujnowali rolnikom życie. Hodowcy z gm. Suchy Las zablokowani

 

W gminie Suchy Las (woj. wielkopolskie) radni uchwalili projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Zmiany wiążą się z wejściem w życie niekorzystnych dla rolników przepisów.  

Wczoraj, 28 października rada gminy uchwaliła stadium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Suchy Las. Z czym się to będzie wiązać?

- Rada zabroniła nam budowy czegokolwiek, co jest związane z rolnictwem na terenie rolnym, a w istniejących gospodarstwach maksymalna szansa rozwoju to 20% - powiedział nam Adam Schneider, rolnik z gminy Suchy Las. 
 

Sprzeciw rolników 
 

Jeszcze po przedstawieniu projektu mieszkańcy gminy wnosili sprzeciwy i uwagi. Gmina odrzuciła wszystkie 20 sprzeciwów. Podczas wczorajszej rady rolnicy zabrali głos, przedstawili swoje zdanie, co nie wpłynęło na zmianę decyzji radnych. 
 

Rolnicy będą się odwoływać
 

Mieszkańcy gminy w sprawie uchwalonego studium zamierzają złożyć odwołanie do wojewody.

- Decyzję podjęła rada gminy i wójt. Jedna osoba się wstrzymała podczas głosowania, ale to nie miało żadnego znaczenia. Będziemy się odwoływać, pytanie z jakim skutkiem - zapowiada hodowca. 

Jeżeli rolnikom nie uda się odwołać od decyzji gminy, zmiany zawarte w projekcie mają być wprowadzane w następnym roku. W gminie Stary Las prowadzona jest hodowla drobiu, bydła opasowego i świń. 
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję