Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Putin przedłużył embargo. Nie sprzedamy do Rosji jabłek i drobiu

Dodano: 23-11-2020 09:41:37
agrolajt.pl - Putin przedłużył embargo. Nie sprzedamy do Rosji jabłek i drobiu

Władimir Putin kolejny raz podpisał dokumenty, które zakazują sprowadzać do Rosji żywności z Zachodu. Zakaz obowiązywać będzie do 2021 roku.


 

Zakaz uderza bardzo mocno w polskich rolników i sadowników, szczególnie w osoby produkujące drób oraz jabłka. Kiedy sankcje zostały wprowadzone w 2014 roku polscy sadownicy sprzedawali do Rosji 700 tysięcy ton jabłek za miliard złotych.


 

Najpierw Unia Europejska wprowadziła sankcje na Rosję w związku z konfliktem na Ukrainie. Zakaz objął przyznawania kredytów rosyjskim koncernom paliwowym i największym bankom kontrolowanym przez państwo. Został on wprowadzony po zestrzeleniu przez rosyjskich najemników samolotu pasażerskiego nad Donbasem.

 

Na te wydarzenia odpowiedziała Rosja. Władimir Putin wprowadził zakaz importu towarów i surowców rolno-spożywczych do Rosji. Wielu Polaków straciło rynki zbytu.


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję