Niedziela, 17-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

Producent frytek dotuje rolników uprawiających ziemniaki!

Dodano: 19-08-2020 22:50:28

www.warzywa.pl

agrolajt.pl - Producent frytek dotuje rolników uprawiających ziemniaki!

W Wielkiej Brytanii producent mrożonek, w tym frytek McCain zainwestuje 25 mln funtów w przemysł ziemniaczany. Wszystko po to, by pomóc rolnikom w związku z koronawirusem, a także w związku ze zmianami klimatycznymi.


 

Warzywa zalegają w magazynach


 

Pieniądze mają pójść na usuwanie skutków ekstremalnych zjawisk pogodowych, a także skutków koronawirusa. Między innymi przez to, że branża hotelarska i restauracyjna miały przestój, nie można było sprzedawać frytek w barach i hotelach, co spowodowało wielkie straty dla producentów ziemniaków. Oprócz pomocy finansowej firma odbiera od rolników ziemniaki, które zalegają w magazynach w związku z pandemią.


 

Akcja charytatywna


 

Firma nie tylko inwestuje w swój biznes, ale także ma misję przeciwdziałaniu marnowania żywności. Jej nadwyżki przekazuje do banków żywności, skąd trafiają do potrzebujących i biednych rodzin.

„Inwestycja nie tylko pomaga branży ziemniaczanej, ale także wzmacnia partnerstwo McCaina z rolnikami i wspiera szerszy łańcuch dostaw.” - czytamy na portalu warzywa.pl.


 

Dotacje na maszyny


 

Rolnicy będą mogli ubiegać się o dotacje na rozwój. Z otrzymanych pieniędzy mogą kupić między innymi samobieżne kombajny i systemy nawodnień pól, a także w utrzymanie stabilności kontraktów


 

A.S

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję