Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Pracownicy ARiMR i KRUS wściekli. Przyszli przed ministerstwo

Edytowano: 04-11-2021 15:38:52

fot. NSZZ "Solidarność" pracowników A R i M R/Facebook 

agrolajt.pl - Pracownicy ARiMR i KRUS wściekli. Przyszli przed ministerstwo

 

"Stop niskim płacom","Nasza praca się nie opłaca" - z takimi hasłami zebrali się dziś pod ministerstwem rolnictwa pracownicy ARiMR i KRUS. Protestujący zwracali uwagę na problem niskich wynagrodzeń pracowników w obu instytucjach. “Mamy obietnicę, że wzrosty wynagrodzeń w budżecie na przyszły rok i w KRUS i w ARiMR jakieś będą” - mówił po spotkaniu z ministrem rolnictwa Robert Gibała Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR. 

Dziś o godzinie 11:00 pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się pikieta organizowana przez Organizację Zakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz Organizację Zakładową NSZZ “Solidarność” przy KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).  
 

“Żądamy podwyżek, żeby godnie żyć” 
 

- Spotykamy się tu po 6 latach od protestu pracowników ARiMR, od tego czasu zmieniali się ministrowie, przybyło nam nowych zadań do realizacji, ale nasz postulat się nie zmienił. W trzecim sporze zbiorowym od 2015 roku ponownie żądamy podwyżek. Nie dlatego, że jesteśmy zachłanni. Żądamy podwyżek, żeby godnie żyć - mówił podczas pikiety Robert Gibała Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR. 

Do protestujących pod gmachem ministerstwa wyszedł wiceminister Szymon Giżyński, który zaprosił przedstawicieli na spotkanie z ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem. 
 

Spotkanie protestujących z ministrem 
 

- Mamy obietnicę, że wzrosty wynagrodzeń w budżecie na przyszły rok i w KRUS i w ARiMR jakieś będą. Nie potrafię podać konkretów, ale konkrety poznamy. Umówiliśmy się na ostatni tydzień listopada, wtedy jak już będzie wszystko policzone, ustalone. Wtedy będziemy rozmawiać o konkretnych kwotach - powiedział po spotkaniu z ministrem rolnictwa Robert Gibała. 

Protestujący zapowiedzieli, że podczas następnego spotkania z Henrykiem Kowalczykiem również pojawią się pod gmachem ministerstwa. 
 

Postulaty pracowników ARiMR i KRUS
 

Do głównych postulatów protestujących należą:

- Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego  w wysokości 1500 zł brutto dla wszystkich pracowników ARiMR i KRUS.
- Wprowadzenie dla pracowników ARiMR i KRUS premii regulaminowej w wysokości 1500 zł brutto na kwartał, uzależnionej od jasnych kryteriów.
- Zminimalizowanie różnic w wynagrodzeniach na tych samych stanowiskach pracy zarówno w ARiMR, jak i w KRUS.

 

Źródła: NSZZ "Solidarność" pracowników A R i M R/Facebook, solidarnosc.org.pl

Dodaj komentarz

Komentarze

ARIMR 05-11-2021 00:32:02

TAK, ,,WZROSTY JAKIEŚ BĘDĄ,, , ŻEBY WYRÓWNAĆ NAJNIŻSZE PENSJE DO PŁACY MINIMALNEJ, KTÓRA OD STYCZNIA PRZEKROCZY 3 TYŚ ZŁ BRUTTO

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję