Niedziela, 03-03-2024
agrolajt.pl - logo menu

Pożar naczepy do przewozu zwierząt. W środku 180 świń 

Dodano: 08-10-2021 09:16:41

fot. KP PSP w Stargardzie 

agrolajt.pl - Pożar naczepy do przewozu zwierząt. W środku 180 świń 


Na drodze krajowej nr 10 pomiędzy miejscowościami Stargard-Krąpiel doszło do zapalenia opony w naczepie samochodu ciężarowego, przewożącego 180 świń. 

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Stargardzie o godzinie 20:21 w środę, 6 października wpłynęło zgłoszenie - na drodze krajowej nr 10 pomiędzy miejscowościami Stargard-Krąpiel doszło do zapalenia opony w naczepie do przewozu zwierząt. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Stargard oraz dwa z OSP (Suchań, Żarowo). 

- Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia potwierdziło się, że doszło zapalenia opony w naczepie samochodu ciężarowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu dwóch prądów wody na palące się koło oraz elementy naczepy - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. 
 

W środku znajdowało się 180 świń
 

W środku znajdowały się żywe zwierzęta - 180 szt. trzody chlewnej. Jak poinformowała  Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że 4 świnie znajdujące się na naczepie nad palącym się kołem padły. 

Działania na miejscu zdarzenia zakończyły się o godzinie 22:04. Do tej godziny droga w obu kierunkach była zablokowana, kierowców kierowano na objazdy.  
 

Na ratunek ruszyli kierowcy 
 

Strażacy z OSP w Suchaniu za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękowali wszystkim kierowcom, którzy widząc zdarzenie, pomogli gasić pożar.

- Ogromne podziękowania dla kierowców, którzy zatrzymali się i pobiegli z gaśnicami pomóc w ugaszeniu pożaru. Zachowanie godne naśladowania. Nie bójcie się pomagać innym w potrzebie. Nigdy nie wiadomo, kiedy to Ty i Wy też będziecie potrzebowali pomocy - napisali. 


 

Źródła: KP PSP w Stargardzie, OSP w Suchaniu/Facebook

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję