Środa, 19-06-2024
agrolajt.pl - logo menu

Potwierdzają się informacje AGROlajtu wiceminister rolnictwa zwolniony!

Edytowano: 27-07-2019 12:27:17
agrolajt.pl - Potwierdzają się informacje AGROlajtu wiceminister rolnictwa zwolniony!

Pisaliśmy już o nieprawidłowościach w spółdzielni mleczarskiej Bielmlek w Bielsku Podlaskim, do których doprowadziły wieloletnie zaniedbania. Od lat kierował nią Tadeusz Romańczuk, do dziś ma tam duże wpływy.

https://agrolajt.pl/informacje/tylko-u-nas-walki-wiceministra-rolnictwa-w-mleczarskiej-spoldzielni-35

W zeszłym roku zarobił tam 399, 907 zł choć funkcje prezesa pełnił jedynie do sierpnia. Jeśli wypłatę dostawał regularnie zarabiał ponad 33 tysiące złotych miesięcznie.  

Wiceminister złożył rezygnacje ze stanowiska w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Premier ją przyjął.

- informuje money.pl

 

Przede wszystkim nie może być tak, że człowiek o zszarganej reputacji kieruje tak ważnym resortem. Romańczuk miał doprowadzić do zapaści finansowej spółdzielni, sam zarabiał kilkadzisiąt tysięcy miesięcznie, a pracownicy nie dostają wypłat - Pracownicy mają zaległe pensje! Niejasności jest więcej! -twierdzi nasz rozmówca z kręgów rządowych.

Poza tym z naszych informacji wynika, że potrzebne było miejsce dla Norberta Kaczmarczyka, który ostatnio opuścił swoje ugrupowanie Kukiz`15 i przeszedł do PIS-u. Partyjni koledzy mieli mu obiecać stanowisko wiceministra rolnictwa. Za polityczne układanki Kaczmarczyk podziękował "Chcę pracować dla ludzi, a tę misję doskonale rozumie prezes Jarosław Kaczyński" powiedział uzasadniając swoją decyzję

"Kolejny polityk z przetrąconym kręgosłupem. W Sejmie potrzeba ludzi uczciwych i działających dla sprawy a nie idących do koryta. "- skomentował Michał Kołodziejczak.

K.M.

Dodaj komentarz

Komentarze

Maju 30-07-2019 15:34:37

Bydlak z Niego i złodziej!

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję