Środa, 22-03-2023
agrolajt.pl - logo menu

Pośle Sachajko komu służysz? Akcja w Zamościu

Edytowano: 13-01-2022 16:27:53
agrolajt.pl - Pośle Sachajko komu służysz? Akcja w Zamościu

 

Ustawa Sachajki zakłada, że 1% podatku rolnego miałby trafić do związków zawodowych rolniczych, które istnieją 10 lat. Z takim rozwiązaniem nie zgadza się AGROuniia, której działacze pojawili się dziś przed biurem poselskim posła. “Ustawa, którą forsuje poseł Sachajko jest skandaliczna, betonuje stary układ związków rolniczych z władzą”- mówił Andrzej Waszczuk, koordynator AGROunii z województwa lubelskiego.

Działacze AGROunii, w tym Andrzej Waszczuk, Jarosław Miściur i Łukasz Paluch pojawili się dziś na konferencji prasowej w Zamościu, na której poruszyli temat ustawy przygotowywanej przez posła Jarosława Sachajkę. Zgodnie z planami posła, 1% podatku rolnego miałby trafić do związków rolniczych, ale tylko dla tych, które istnieją 10 lat.

“Ustawa, którą forsuje poseł Sachajko jest skandaliczna, betonuje stary układ związków rolniczych z władzą. My się na to nie godzimy. Tak być nie może. AGROunia jako młody związek zawody też powinna być zapisana w tej ustawie, a ustawa jest tak skonstruowana, żeby młode związki zostały wykluczone” - mówił Andrzej Waszczuk, koordynator AGROunii z województwa lubelskiego. 

Betonowanie starego układu 

"Poseł wystąpił z projektem 2% pieniędzy z samorządu plus 1% na związki, tylko związki muszą działać 10 lat. Dziś są dwie organizacje, które tak funkcjonują- Solidarność i Związek Zawodowy Samoobrona, czyli związki, które od 10 lat tkwią w swoim bycie, a związkom takim, jak AU- najprężniej rozwijającym się- ogranicza się funkcjonowanie"- podkreślił Jarosław Miściur z AGROunii. 

Działacze AGROunii podczas konferencji prasowej przed biurem poselskim posła zbudowali mur, który został przez nich na koniec symbolicznie zburzony. 

“Władza długie lata dzieliła społeczeństwo, napuszczała wieś na miasto. Cały czas nas skłócają. Mówimy temu stanowcze nie, jako AGROunia będziemy robić wszystko, żeby takich podziałów nie było. Będziemy burzyć mury stawiane przez władzę” - dodał Andrzej Waszczuk.  

Źródło: FB/AGROunia

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję