Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Popis pogardy i chamstwa. Polityk znieważa rolników 

Dodano: 08-11-2021 09:35:41
agrolajt.pl - Popis pogardy i chamstwa. Polityk znieważa rolników 

 

Sławomir Nitras, uderzając w Marka Sawickiego na Twitterze, znieważył rolników. Lider AGROunii, Michał Kołodziejczak domaga się przeprosin od polityka. 

W sobotę rano poseł Marek Sawicki (PSL) wziął udział w audycji “Wybory TOK-u” w TOK FM. Rozmowa dotyczyła sprawy 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu, będąc w 22 tygodniu ciąży. W ujawnionych przez rodzinę zmarłej kobiety SMS-ach pani Izabela pisała: “Dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć, I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie”. Z taką interpretacją nie zgodził się Sawicki. 

- Jestem rolnikiem, biologiem, hodowcą, coś na ten temat wiem. Niech lekarze nie opowiadają bzdur, skoro mają takie doświadczenie, że bezwodzie prowadzi tego typu zdarzeń - miał powiedzieć Sawicki. 

Wypowiedź Sawickiego natychmiast została skomentowana przez prowadzącą Dominikę Wielowieyską, która stwierdziła, że “odwoływanie się do swoich doświadczeń w związku z hodowlą bydła jest bez sensu”. 
 

Nitras odpowiada Sawickiemu 
 

Słowa Sawickiego za pośrednictwem Twittera postanowił skomentować Sławomir Nitras, polityk KO. 

- Poseł Sawicki jest tylko rolnikiem. I to też zacofanym - napisał, wywołując falę komentarzy. 

W komentarzach zwracano uwagę na to, z jaką pogardą odniósł się nie tylko do posła, ale wszystkich do rolników. Pokaz braku szacunku skomentował m.in. Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

- Nie pytajcie więcej, dlaczego @Platforma_org nie ma poparcia rolników. Pogarda, buta, chamstwo. Panie @SlawomirNitras przeproś rolników! - domaga się przeprosin lider AGROunii. 

Nitras o katolikach 

To nie pierwszy raz, kiedy szerokim echem odbiła się wypowiedź Sławomira Nitrasa. Polityk podczas Campusu Polska mówił o ograniczeniu roli Kościoła w państwie, zapowiadając “opiłowanie katolików z przywilejów”. 


- Uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Staną się realną mniejszością, nie mniejszością, że będzie kogoś innego więcej, ale nie będą większością. I muszą się z tym nauczyć żyć. I wtedy chyba to będzie w jakiejś realnej takiej społecznej proporcji (...) Żeby to się stało w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty, ale na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeżeli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeżeli się cokolwiek zmieni - stwierdził wtedy polityk. 


“Opiłowanie katolików z przywilejów” wywołało falę krytyki. Sławomir Nitras w programie "Graffiti" stwierdził, że nie przeprosi za swoją wypowiedź, bo jak przyznał “ nie powiedział nic złego”. Na ten moment do obrażania rolników nie skomentował.  

Źródła: Tok FM, TT, Polsat News

fot. Sławomir Nitras/TT
 

Dodaj komentarz

Komentarze

Logic. 10-11-2021 13:15:32

Nitras powiedział prawę, KrK rżnie nas na kasę (płacą nawet niewierzący), KrK winien utrzymywać się ze składek swoich wyznawców. Sawicki nie jest lekarzem (nawet nie weterynarzem) i to Sawicki obraża lekarzy swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami. Myśleć, to nie boli!

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję