Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Obajtek:”ceny paliw będą się stabilizować”. Analitycy są innego zdania 

Edytowano: 09-11-2021 09:32:28

fot. Szczecinianka00/Wikipedia/(CC BY-SA 4.0)

agrolajt.pl - Obajtek:”ceny paliw będą się stabilizować”. Analitycy są innego zdania 


Ceny paliw są wysokie. Już dziś na niektórych stacjach w Polsce za litr paliwa trzeba zapłacić ponad 6 zł. Analitycy nie mają złudzeń, że ceny jeszcze wzrosną. Tymczasem prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek ma nadzieję, że najwyższe ceny mamy już za sobą. 
 

Obajtek: “górkę mamy za sobą”

Daniel Obajtek zapytany o cenę paliw podkreślił, że zgodnie z analizami koncernu, stawki za benzynę w Polsce są jednymi z najniższych w Europie. Jednak przy wzroście ceny paliwa o 28 proc. we wrześniu, tylko w trzech państwach europejskich odnotowano większy wzrost niż w Polsce.

Jak uważa prezes PKN Orlen, ceny paliw będą się stabilizować. “Bardzo prężnie działamy w tym kierunku” - zaznaczył. Obajtek ma także nadzieję, że “górkę cen mamy już za sobą”. Czy rzeczywiście drożej już nie będzie?

Ponure prognozy 

Na niektórych stacjach już dziś można zobaczyć więcej niż 6 zł za litr. Jak prognozują analitycy, poziom średniej ceny 6 zł i tak zostanie przebity. 

- Próba obrony przed przełamaniem tej psychologicznej bariery jest coraz bardziej rozpaczliwa i jedynie odsuwa w czasie, to co przy utrzymującym się od dłuższego czasu poziomie cen hurtowych wydaje się być nieuniknione" - informuje portal e-Petrol.

Zgodnie z prognozami analityków, druga połowa listopada przyniesie wyższe ceny. Średnio trzeba będzie zapłacić 5,98-6,14 zł/l “95-kę”, 5,99- 6,17 zł/l za diesel. 
Źródła: Bankier, e-petrol, WRC, money.pl, demagog.pl 

Dodaj komentarz

Komentarze

Realista. 10-11-2021 13:08:46

Trzeba być bardzo naiwnym żeby im wierzyć. Dochód z paliw był wykorzystany do przejmowania prasy, i dalej będzie wykorzystywany do utrzymania władzy. Kto za to płaci??....MY ! Głosujcie dalej na tych nieudaczników.

wojenny_22 09-11-2021 21:20:24

W końcu ta górka musi kiedyś opaść. Ja liczę, że to co mówi prezes Orlenu to prawda. Nie wiem ile realnie ma na to wpływu ale oby się sprawdziło i paliwo zaczęło taniej, a chociażby już nie rosło.

milosz 09-11-2021 19:27:18

To jest akurat osoba, która zna sie na tym co mówi, skoro twierdzi ze sie będą stabilizować, to będą.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję