Sobota, 19-06-2021
agrolajt.pl - logo menu

Piłkarze zastąpią polskich pracowników na plantacji pomidorów w Norwegii.

Dodano: 29-03-2020 14:33:47

PAP; www.viking-fk.no

agrolajt.pl - Piłkarze zastąpią polskich pracowników na plantacji pomidorów w Norwegii.

Koronawirus nie oszczędza świata futbolu. Piłkarzom obniża się wynagrodzenia. Pierwsi z nich otrzymują także tymczasowe zwolnienia. Jak donosi PAP, tak stało się właśnie w Norwegii gdzie, 9 z 16 klubów ekstraklasy zwolniło tymczasowo wszystkich swoich piłkarzy. Piłkarze  zarejestrowali się jako bezrobotni, lecz będą musieli teraz przyjąć każdą zaoferowaną im pracę. Dla graczy *-krotnego mistrza Norwegii, Vikinga Stavanger właśnie nadeszła oferta od... plantatora pomidorów.

"Sezon zbliża się wielkimi krokami i za chwilę będę miał problem, ponieważ moi stali pracownicy sezonowi z Polski i Ukrainy nie dojadą z powodu zamkniętych granic. Po doniesieniach, że obecnie aż 10 procent aktywnych zawodowo Norwegów jest bez pracy zgłosiłem zapotrzebowanie na 15 osób do urzędu pośrednictwa pracy" - powiedział Stig Jakob Hanasand z graniczącej ze Stavanger gminy Rennesoey na antenie kanału telewizji TV2.

Plantator podkreślił, że jest oddanym kibicem Vikinga FK i chętnie by widział całą pierwszą drużynę klubu  pracującą w jego gospodarstwie i biegającą w szklarniach.

"To byłoby spełnieniem marzeń chyba każdego kibica znanego klubu. Muszę teraz szybko zawiadomić urząd, że chodzi mi o zgraną grupę pracowników, najchętniej piłkarzy, tak aby nikt mi ich nie zabrał" - dodał.

Według norweskich przepisów czasowo zwolnieni otrzymują zasiłki, lecz warunek jest taki, że nie mogą odmówić propozycji krótkotrwałego zatrudnienia, bez względu na jej charakter. Dopiero zwolnieni na stałe mogą szukać pracy według swoich kwalifikacji lub pozycji otrzymując w tym czasie zasiłki.

"Zdaję sobie sprawę, że nie będę mógł odmówić, lecz co robić. Taką mamy sytuację w kraju i na świecie,  a w sumie zbierając pomidory można będzie trochę odpocząć psychicznie od futbolu" - powiedział obrońca ośmiokrotnego mistrza Norwegii Viljar Vevatne.

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję